تلگرام

با تلگرام پاسپورت ، قابلیت جدید تلگرام آشنا شوید

تلگرام در نسخه 4.9 اپلیکیشن خود از قابلیت جدیدی با نام تلگرام پاسپورت (Telegram Passport) رونمایی کرد. گفته می شود این ویژگی از امنیت بالایی برخوردار بوده و در آن تدابیر امنیتی زیادی برای جلوگیری از دزدیده شدن اطلاعات کاربران اندیشیده شده است.

تلگرام شاید پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام رسان در دنیا نباشد اما برای پلتفرمی که پیش از این صاحب هیچ شبکه اجتماعی دیگری نبوده و چندماه پیش حضور 200 میلیون کاربر فعال در پیام رسان خود را جشن گرفته است، این پیشرفت بسیار چشم گیر به حساب می آید.

تلگرام پاسپورت (Telegram Passport)

استفاده از فناوری رمزنگاری دوطرفه در پیام های تلگرام، تبدیل به یک شمشیر دو لبه برای محبوبیت این مسنجر شده است، به طوری که چند ماه پیش روسیه به دلیل عدم همکاری تلگرام در به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران با دولت، این پیام رسان را فیلتر کرد. همچنین پیش تر تروریست ها از همین برنامه برای ارتباط با یکدیگر استفاده کرده بودند و باز هم مدیر عامل معروف تلگرام، پاول دوروف نسبت به لو دادن اطلاعات آن ها مقاومت کرد. او مرتبا اذعان کرده است:

حق مردم برای داشتن حریم خصوصی نباید به دلیل رنج بردن از اتفاقات ناگوار پایمال شود.

تلگرام پاسپورت (Telegram Passport) قابلیت جدید این اپلیکیشن پیام رسان است و راه جدیدی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربر با سرویس هایی به شمار می رود که به اطلاعات واقعی کاربر نیاز دارند. به نظر می رسد استفاده از پاسپورت راحتی زیادی برای کاربر به ارمغان بیاورد اما این ویژگی کاملا امن نیست.

گفته می شود دیتاهای مربوط به پاسپورت در فضای ابری اختصاصی تلگرام ذخیره خواهند شد و در کنار رمزنگاری دو طرفه، اطلاعات پاسپورت به صورت رندومی و اتفاقی رمزگذاری می شوند تا دیتاها به هیچ عنوان قابل استفاده برای دزدان نباشد، اما باز هم اعتماد و به اشتراک گذاشتن چنین اطلاعات مهم و حساسی کار بسیار سختی به نظر می رسد که هر کسی حاضر به انجام آن نیست.

تلگرام از عدم آمادگی کاربران برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی و مهم شان باخبر است و برای جلب اعتماد آن ها، اطلاعات مربوط به تلگرام پاسپورت (Telegram Passport) را به فضای ابری غیر متمرکز خود منتقل خواهد کرد و همچنین امکان تایید سه مرحله ای کاربر برای به اشتراک گذاری اطلاعات در آینده نزدیک فراهم خواهد شد.

قابلیت پاسپورت تلگرام در حال حاضر در نسخه 4.9 این برنامه برای پلتفرم های اندروید و iOS در دسترس قرار گرفته است. هم اکنون تنها یک سیستم پرداخت الکترونیکی (ePayments.com) از این ویژگی تلگرام پشتیبانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا