تلگرام

هاتگرام و طلاگرام به زودی مستقل خواهند شد

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت دو نسخه فارسی تلگرام یعنی هاتگرام و طلاگرام به زودی از نسخه اصلی جدا خواهند شد که سرعت این فرایند نیز پس از اقدام گوگل مبنی بر حذف این دو پیام رسان، افزایش پیدا کرده است.

هاتگرام و طلاگرام

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص جدا شدن نسخه‌ های فارسی تلگرام از نسخه اصلی عنوان کرد.

در حال حاضر پیرامون این دو پیام رسان بحث‌ های سیاسی مطرح شده است. در واقع دو پیام رسان هاتگرام و طلاگرام بر اساس مجوز مرکز ملی فضای مجازی و با هماهنگی قوه قضائیه فعالیت خود را ادامه داده‌ اند. وی افزود مجوز فعالیت این دو پیام رسان از سوی قوه قضائیه صادر و به مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ شده است که برای ادامه فعالیت به پهنای باند نیاز داشتند و وزارت ارتباطات نیز بر اساس مجوزهای صادر شده پهنای باند مورد نیاز آن‌ ها را تامین کرد.

ابوالحسن فیروزآبادی در ادامه بیان کرد.

مبالغی که مبنی بر حمایت دولت از هاتگرام و طلاگرام اعلام می‌ شود واقعی نیست. همچنین در برخی از خبرها بیان شد این دو پیام رسان برای جدا شدن از نسخه اصلی به سرمایه‌ گذاری 250 میلیارد تومانی نیاز دارند، اما دولت چنین پولی را به آن‌ ها اختصاص نداده است. وی افزود ممکن است دلیل تاخیر جدا شدن آن‌ ها از نسخه اصلی به همین موضوع عدم تامین سرمایه‌ گذاری‌ های مرتبط باشد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد وزارت ارتباطات برای این دو پیام رسان سروری را خریداری نکرده است و این وزارتخانه شریک این مجموعه نخواهد بود.

زمان استقلال هاتگرام و طلاگرام

دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص جدا شدن دو نسخه فارسی تلگرام از نسخه اصلی عنوان کرد:

خبرهای خوبی در راه است و شنیده می‌ شود که آمادگی استقلال این دو نسخه تلگرام از این شبکه پیام رسان خارجی وجود دارد و به زودی طلاگرام و هاتگرام اعلام استقلال می‌ کنند. به ویژه پس از اقدام گوگل، سرعت کار این شبکه‌ ها برای جدا شدن از شبکه خارجی تلگرام، افزایش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا