فناوری شیائومیفناوری موبایل

شیائومی به سمت تولید گوشی های تاشو (Xiaomi foldable Phone) می رود!

شیائومی دو مفهوم جدید هوشمند قابل تاشو را در چین به ثبت رساند. این دو ثبت اختراع دارای طرح هایی هستند که با آنچه قبلاً از سایر شرکت ها دیده بودیم له نوعی آشنا به نظر می رسند اما آنها نیز به روش خود کمی متفاوت هستند. دستگاه اول به صورت افقی خم می شود و نمایشگر وسیع تری می گیرد ، در حالی که دومین صفحه نمایش به صورت عمودی قرار گرفته است. به طور کلی گوشی های تاشو، این روز ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند که از نمونه آن ها می توان به گلکسی فولد اشاره کرد که دارای طرفداران زیادی می باشد.

گوشی تاشو شیائومی

در ابتدا شیائومی به عنوان برندی برای تولید گوشی های ارزان شناخته می شد که در ادامه این برند، به ساخت گوشی های پرچم دار رو آورد و هم اکنون اخبار گوشی های تاشو شیائومی بسیار هیجان انگیز است. طرح اول تلفنی را نشان می دهد که هواوی میت X را به ما یادآوری می کند و عملی ترین و موفق ترین گوشی های تاشو معرفی شده است. به همین دلیل شیائومی تلاش کرده تا از این موفقیت استفاده کند. صفحه نمایش به پشت خم می شود و باعث می شود دستگاه مانند یک تلفن هوشمند معمولی احساس شود. با این وجود ، اگر دستگاه را از کناره ها باز کنید، از نظر اندازه مشابه تبلت 8 اینچی + استاندارد شما خواهد بود. نوار دوربین موجود در اختراع ثبت شده کشور چین، بسیار جزئی تر از مقایسه با نوار دوربین Mate X است.

Xiaomi foldable Phoneدومین دستگاه ثبت شده از طرف دیگر بسیار عجیب تر از دستگاه قبلی است. این دستگاه به جای تشکیل یک صفحه نمایش گسترده تر ، از نمایشگر بسیار طولانی تری به شکل تمام صفحه بهره می برد اما نکته اصلی این است که صفحه نمایش همیشه در قسمت بیرونی دستگاه است ، به این معنی که قسمت تاشو از تلفن فقط برای کوتاه کردن دستگاه است. به نظر می رسد ماژول دوربین نیز به طرز جالبی بر روی صفحه نمایش قرار گرفته باشد.

شیائومی و فناوری آن

به نظر می رسد شیائومی برای گوشی هوشمند خود، از شرکت های متفاوتی الهام گرفته است تا توانسته دو طرح اختراع خود را به ثبت برساند. طرح دوم به گونه ای است که به نظر می رسد الهام گرفته از مواردی مانند Motorola Razr باشد و این واقعیت که صفحه نمایش همیشه در قسمت بیرونی دستگاه است ، قطعا برای ما وجهه ای عجیب و غریب را به نمایش می گذارد. این باعث می شود که همه موارد دبه نظر نمایشی برسد زیرا آنچه به نظر نمی رسد عملی شدن این نوع از گوشی است چرا که بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از گوشی های تاشو با یک طراحی استاندارد مانند Galaxy Fold 2 آینده بهره بگیرند.

Xiaomi foldable Phone

اگرچه کاملاً امکان پذیر است که هیچ یک از این دستگاهها کاملاً تحقق نیابد اما مسلماً بحث و تصور اینکه در صورت واقعی بودن چه مدلی دوست داشتنی تر خواهد بود ، جالب است. به نظر می رسد که این دستگاه دوم بسیار بی اهمیت است ، بنابراین خوب است ببینیم چه نوع استدلال ها و ویژگی هایی را می توان به نفع آن مشاهده کرد.

منبع
gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا