شیائومی (Xiaomi) به زودی گوشی همراه 5G خود را عرضه می کند

رویداد تکنولوژی که دیروز در چین برگزار شد ، مدیرعامل شرکت چینی شیائومی ، لی جون ، یکی از اصلی ترین سخنرانان محسوب می شد. در طول صحبت هایی که از این مدیر عامل ارائه شد، نکاتی کلیدی در خصوص آینده 5G در این شرکت بیان گشت .

آینده 5G در Xiaomi

او در این رویداد عنوان کرد که کمپانی چینی شیائومی ، از ۳ سال پیش ، در حال بررسی تکنولوژی 5G و تلاش برای بهره گیری این تکنولوژی در گوشی های همراه خود است .

این بیانیه ، بار دیگر عنوان کرد که شیائومی شرکتی است که بر اساس پیش بینی ها و گمانه زنی ها از آینده ساخته شده است . شیائومی معتقد است که تا چند سال آینده در صنعت صفحه نمایش های OLED انعطاف پذیر ، پیشگام خواهد بود و در سال های آینده محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد .

وی عنوان کرد که هم اکنون صفحه نمایش های OLED تاشو ، در حال گسترش در کارخانه شرکت های مختلف هستند و به زودی ، بیشتر مردم از این گوشی ها استفاده خواهند کرد . اما نباید فراموش کرد که تحقیق و تفحصات شرکت MI در این حوزه گسترده بوده است و جنجال های اساسی در خصوص این نوع صفحه نمایش ، توسط شرکت شیائومی صورت پذیرفت .

گوشی های شیائومیبر اساس گفته های مدیر عامل شیائومی ، در ماه سپتامبر ، اولین گوشی همراه این شرکت با فناوری 5G معرفی خواهد شد . احتمالا این گوشی ، مدل MI 4 باشد که جانشین Mi 3 با نسخه 5G است و در اوایل سال آینده به بازار عرضه می شود .

بیانیه مدیر عامل Xiaomi

لی جون معتقد است که 5G ، تزریق نشاط به صنعت گوشی های هوشمند است و این نشاط در چند سال اخیر ، از بین رفته بود . AI + IoT + 5G ، نسل سوپر اینترنت است و در این راستا ، شیائومی تمام تلاش خود را خواهد کرد ‌.

بر اساس سخنان مدیر عامل Xiamoi ، 5G تغییرات گسترده ای را در زمینه ارتباطات ، اینترنت موبایل و اینترنت اشیا به وجود می آورد . از آن جا که شیائومی به دنبال پیشروی در حوزه فناوری 5G است لذا این شرکت باید سرمایه گذاری های گسترده ای در حوزه این فناوری انجام دهد تا بتواند پیشرفت را تجربه کند . وی اعلام کرده است که تا کنون مدیریت هزینه ها به درستی انجام شده است .

لی جون مدیر عامل شرکت شیائومی ، همچنین در مورد سرمایه گذاری این شرکت در AIoT صحبت کرد و در آنجا اظهار داشت که شیائومی در 5 سال آینده 10 میلیارد یوان در این زمینه سرمایه گذاری خواهد کرد.

با توجه به این که فناوری AIoT ، فناوری گسترده ایست لذا این فناوری به غیر از گوشی های همراه در زمینه های دیگر شرکت شیائومی نظیر تلویزیون ، نوت بوک ، بلندگو های هوشمند ، روتور و اکوسیستم های سخت افزاری نیز بهره گرفته شده است .

این شرکت در خصوص درآمد های خود در زمینه AIOT فاش کرد که در نیمه اول سال به ۲۷ میلیارد یوان رسیده است که نسبت به سال گذشته در حدود ۴۹ درصد رشد داشته است .

منبع gizmochina
برای بروز ماندن مشترک خبرنامه ما شوید.
برای دریافت آخرین اخبار ها و پیشنهادات ویژه به طور مستقیم در صندوق پستی خود، ایمیل خود را ثبت کنید.
شما می توانید در هر زمان لغو اشتراک کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید