فناوری سونیفناوری موبایل

بخش موبایل سونی احتمالا به فعالیت خود پایان دهد!

تحلیلگران معتقدند بخش موبایل سونی (sony) به فعالیت خود پایان خواهد داد تا سونی (sony) در آینده تنها بر روی ارائه سرویس هایش تمرکز کند. این تحلیل‌ ها مبتنی بر برنامه 3 ساله مدیر اجرایی جدید این شرکت ژاپنی انجام گرفته است.

سونی (sony) حالا صاحب یک مدیر اجرایی جدید شده است و Kaz Hirai حالا با یک مدیر دیگر جایگزین شده است. یک مدیر جدید، به معنای یک برنامه جدید برای آینده‌ ی شرکت است، یک برنامه که شاید فاصله گرفتن از گجت های مصرفی باشد. بله، در حالی که هیچکس در شرکت سونی (sony) به این قضیه واکنش نشان نمی‌ دهد، این می‌ تواند بدان معنا باشد که نه تنها بخش موبایل سونی به فعالیت خود پایان خواهد بخشید، بلکه دیگر محصولات مصرفی غول ژاپنی نظیر پلی استیشن محبوب و دوربین های سونی نیز با بازار خداحافظی خواهند کرد!

در حالی که ما امیدواریم چنین اتفاقی رخ ندهد اما مدیر اجرایی جدید سونی، آقای کنیچیرو یوشیدا (Kenchiro Yoshida) یک برنامه سه ساله را برای آینده‌ ی شرکت سونی (sony) در روز سه شنبه معرفی کرد که هدف آن تمرکز بر روی خدمات و دیگر زمین‌ های اصلی سودآوری سونی است. متاسفانه در این برنامه، هیچ اشاره‌ ای به گجت های مصرفی، به جز تلفن های موجود نشده بود. پس این می‌ تواند یک بیانیه پیشگفتار بزرگ باشد: ما واقعا امیدواریم که این گمانه زنی به حقیقت تبدیل نشود و بخش موبایل سونی همچنان به تولید گوشی های هوشمند ادامه دهد، اما دلایل مختلفی وجود دارد که می‌ تواند نشان دهد فاصله گرفتن سونی از گجت ها و ورود بیشتر آن‌ ها به دنیای سرویس ها عقلانی است. این را می‌ توان با خرید شرکت نشر موسیقی EMI توسط سونی (sony) نیز حدس زد.

کلمه‌ ی کلیدی «تمرکز» است. سونی بسیاری از سنسورهای دوربین گوشی های هوشمند را می‌ سازد و از این طریق میلیاردها دلار به جیب می‌ زند. در سمتی دیگر، کسب و کار بخش موبایل سونی به سرعت در حال کاهش است. این کمپانی هنوز دارای یک برند قدرتمند و شناخته شده نزد کاربران است، اما غول ژاپنی متاسفانه تنها 10 میلیون گوشی هوشمند در سال 2018 در سراسر جهان به فروش رسانده است، در حالی که در مدت زمات مشابه در سال گذشته این مقدار 22.5 میلیون نسخه بود.

سونی (sony)

و سونی حالا خیلی سخت‌ تر از گذشته به خارج از قاره کهن گام می‌ گذارد! حتی فروش کنسول بازی پلی استیشن 4 افسانه‌ ای آن‌ ها نیز با کاهش 18 درصدی در آخرین سه ماهه همراه بوده است تا مدیران سونی اعتراف کنند، PS4 به پایان عمر خود نزدیک می‌ شود. در حالی که PS4 به خاطر درآمد حاصل از بازی‌ ها، استریمینگ و غیره هنوز یک کسب و کار عالی برای سونی است، اما دیگر خود کنسول نمی‌ تواند درآمد بالایی را برای غول ژاپنی به همراه داشته باشد.

بخش موبایل سونی (sony) باید در بازی بماند!

ما شک داریم کمپانی سونی بخواهد ترمز حرکت خانواده پلی استیشن را بکشد، اما مطمئنا برای آن‌ ها توقف تولید گوشی های هوشمند از سوی بخش موبایل سونی بسیار راحت‌ تر خواهد بود. در هر صورت ما صمیمانه امیدواریم که آن‌ ها قصد چنین کاری را نداشته باشند. جدیدترین گوشی های سونی با نام Xperia XZ2 و XZ2 Compact، بهترین محصولات این کمپانی هستند و نشان می‌ دهند که عملکرد سونی در این صنعت بهبود پیدا کرده است. این صحیح است که سونی هنوز هم باید خودش را تقویت کند و با دیگر کمپانی‌ هایی که گوشی هایی با طراحی کم حاشیه واقعی تولید می‌ کنند رقابت کند، اما برای انجام آن یک شانس بزرگ دارد و آن هم ماندن در بازی است!

منبع
phonearena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا