فناوری سامسونگفناوری موبایل

کارخانه‌ تولید گوشی سامسونگ (samsung) در چین تعطیل می‌شود

بر اساس اخبار جدید سامسونگ (samsung) تصمیم دارد یکی از کارخانه های بزرگ تولید گوشی خود در کشور چین را تعطیل کند. اما چه چیزی باعث توقف کار کارخانه‌ تولید گوشی سامسونگ در چین شده و آیا مشکلی سیاسی در میان است؟

یکی از رسانه های خبری در کره جنوبی اعلام کرد سامسونگ (samsung) در حال تعطیل کردن یکی از دو کارخانه تولید گوشی هوشمند خود در کشور چین است. کارخانه یاد شده که در تیانجین چین قرار دارد، به دلیل مشکلات پدید آمده و همچنین سرعت رشد پایین آن تا پایان سال 2018 به طور کامل تعطیل خواهد شد.

فعالیت کارخانه‌ تولید گوشی سامسونگ (samsung) در چین بی فایده است!

بر اساس اعلام رویترز، سهم 20 درصدی پنج سال گذشته سامسونگ در بازارهای کشور چین، اکنون به کمتر از 1 درصد رسیده است! سامسونگ همچنان پرفروش ترین گوشی ساز دنیا محسوب می شود، اما در کشور چین به عنوان بزرگترین بازار گوشی هوشمند دنیا مشتری ندارد، چرا که بازار توسط گوشی سازان چینی بزرگی همچون هواوی و شیائومی احاطه شده است. سامسونگ همچنین به خاطر شکست در ارائه گزارش رشد سود سه ماهه درست در زمانی که رقبا در حال عرضه مدل های قدرتمند ولی ارزان قیمت بودند، سرشکسته شده است!

با تعطیل شدن یکی از دو کارخانه‌ تولید گوشی سامسونگ در چین اکنون این غول کره ای بر روی کارخانه های خود در ویتنام و هند تکیه می کند. این شرکت حدود یک ماه پیش مقر خود در نویدا هند را گسترش داد، به طوری که پیش بینی می شود این کارخانه تا سال 2021، قادر به تولید سالانه 130 میلیون گوشی هوشمند باشد.

برای مقایسه باید بدانید دو کارخانه‌ تولید گوشی سامسونگ در چین روی هم رفته حدود 100 میلیون گوشی هوشمند به طور سالیانه تولید می کنند. به طور دقیق تر، سهم کارخانه واقع در تیانجین که تا پایان سال تعطیل خواهد شد 36 میلیون دستگاه در سال و سهم دومین کارخانه تولید گوشی samsung در چین واقع در هویژو برابر 72 میلیون دستگاه است. کارخانه سامسونگ در ویتنام از همه موارد ذکر شده بزرگتر و پراهمیت تر است، به طوری که سالیانه 240 میلیون دستگاه توسط آن ساخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا