فناوری موبایلفناوری وان پلاس

وان پلاس ۷ تی (OnePlus 7T) بدون شارژر بی سیم ارائه می شود !

هفته گذشته وان پلاس ۷ تی از پرچمداران این برند معرفی گردید که شامل بالاترین مشخصات با برچسب قیمتی بسیار رقابتی است . از آن جا که وان پلاس این روز ها در بازار گوشی همراه به دنبال برتری می باشد لذا عرضه کردن این گوشی همراه ، جای تعحبی ندارد . این گوشی دارای تمام زنگ و صوت های مورد انتظار در مدل پرچمداران ۲۰۱۹ برای برند های مطرح می باشد اما یک ویژگی اصلی یعنی قابلیت شارژ با شارژر بی سیم را بهره نبرده است و این موضوع می تواند برای وان پلاس یک مشکل بزرگ باشد چرا که برند های مطرح و جدید در صنعت گوشی همراه ، به این ویژگی اعتماد کرده اند و در پرچم دار های خود از آن بهره گرفته اند .

عدم عرضه قابلیت شارژ بی سیم برای پرچم دار OnePlus

OnePlus برای وان پلاس ۷ تی به طور سنتی به سرعت شارژ کم استناد کرده و این فناوری یعنی قابلیت شارژر بی سیم را به طور کلی پاک کرده است مدیرعامل شرکت پیکس لاو نیز تنها پاسخی تقریباً مشابه به دلیل عدم شارژ بی سیم در وان پلاس ۷ طی می دهد .طبق گفته های پیت ، وان پلاس می‌خواهد فناوری شارژ بی‌سیم با سرعت های شارژر های سنتی کاملا برابر باشد . این شرکت به دنبال کم کردن چیزی نیست . همچنین این شرکت هنوز قادر به حل مسائل گرمایشی مرتبط با فناوری شارژ بی‌سیم نشده است و به همین دلیل مدل جدید یعنی وان پلاس ۷ تی از این ویژگی استفاده نخواهد کرد .

در حالی که اظهارات پیت در خصوص شارژر بی سیم درست بوده است اما تا چند ماه گذشته اوضاع به شدت تغییر کرد . برند های مطرح جهانی نظیر اپل یا سامسونگ به عرضه نمونه های برتر از سیستم وایرلس شارژر پرداخته اند و برند های جدید تر نظیر شیادئومی نیز این ویژگی را در گوشی های خود جا داده اند .

عرضه شارژر بی سیم برای گوشی های مطرح جهانی

شیائومی ، هواوی و اوپو همگی فناوری‌های سریع شارژ بی سیم را برای مدل های پرچمدار خود اعلام کرده اند . به عنوان مثال شارژر بی سیم می شارژ توربوی ۳۰ وات در حال حاضر در می نه پرو وجود دارد . این شارژر با همین سرعت که بیشتر شارژر های موجود امروز کار می کنند ، کار می‌کند . شیائومی همچنین لوازم جانبی جالب برای شارژ بی‌سیم ارائه داده است که تلفن هوشمند به طور کاملاً هماهنگ با آن فعالیت می‌کند .میت ۳۰ پرو هواوی نیز به تازگی اعلام کرده که از شارژر بی‌سیم ۲۷ واتی حمایت می‌کند و این همان سرعتی که شارژر سریع می 9 دارد اما جالب‌ترین پیشرفت فناوری شارژ فلش VOOC Wireless 30W OPPO می باشد.

 

شارژر VOOC Wireless 30W OPPO در واقع یک نسخه مجاز است شارژر VOOC شرکت اوپو است و بسیار محتمل است که این فناوری شارژ بی‌سیم ۳۰ واتی بتواند در پرچم داران آینده وان پلاس استفاده شود . در مقایسه با مدل‌های سری بعدی پرچمداران وان پلاس ویژگی های مختلفی مانند رتبه آی پی و شارژر بی سیم را از دست نخواهد داد اما از آنجا که این شرکت قصد دارد بخش حق بیمه بازار تلفن های هوشمند را به دست بگیرد لذا ضروری است که این ویژگی های حق بیمه را در دستگاه های خود قرار دهند .

 

منبع
gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا