فناوری آیفونفناوری موبایل

اپل رقیب اصلی وان پلاس!

به نظر می رسد طبق آخرین گزارش تحقیقات Counterpoint ، اپل در Q4 2019 دوباره در هند زنده شده است و در این کشور، پیشرفت قابل توجهی از خود به جای گذاشته است. به طور کلی آیفون های اپل در هر کشوری بسیار برجسته عمل می کنند و با وجود قیمت بالایی که برای آن ها در نظر گرفته شده است، باز هم طرفداران به خصوصی را دارا هستند. همین موضوع سبب شده سات که این برند، یک رقیب جدی برای تازه کارانی نظیر وان پلاس باشد . غول کوپرتینو یکی از مارک های با رشد سریع در هند به شمار می رود که در سه ماهه آخر سال، رهبر فعلی بخش پریمیوم OnePlus را تهدید کرده است و فروش بالای این برند را دچار مشکل می کند. به طور کلی ، شرکت هایی نظیر اپل به دنبال رشد قابل توجهی در رده گوشی های ارزان تر نیز هستند.

آیفون 11 اپل ارزان تر از آیفون XR سال گذشته

طبق Counterpoint ، آیفون XR و آیفون 11 اپل در کشور های متفاوت نظیر کشور هند که بیشتر مردم به دنبال گوشی های ارزان تر هستند، بسیار خوب فروخته شده اند. طبق گفته های این شرکت ، اپل موفق شد تا رشد 41 درصدی YoY در Q4 2019 را ثبت کند و سهم بازار 2٪ از بازار بسیار رقابتی هند به دست آورد. در مقایسه نسبت به سال های قبل باید بگویین که محموله های اپل در سال 2018 تقریبا 43 درصد کاهش فروش را در هند داشته اند که همین موضوع سبب شد تا آیفون گوشی 11 خود را ارزان تر از XR عرضه کند تا بلکه بتواند این کاهش فروش را جبران نماید.

آیفون 11

به نظر می رسد که قیمتهای تهاجمی و راهبردهای کانال اپل در ابتدا پاسخگوی راه این برند نبوده است. اول ، کاهش قیمت مدل آیفون XR آن باعث شده است که آیفون رتبه پرفروش ترین آیفون های Q2 و Q3 2019 در هند را به دست بیاید. سپس ، این شرکت سری جدید آیفون 11 را در ماه سپتامبر منتشر کرد و آن را سریعترین نسخه از ترکیب جدید آیفون در هند قرار داد! این ، همراه با پیشنهادات بدون هزینه EMI و HDFC ، در مدلهای جدید آیفون 11 ، به اپل کمک کرد تا در پایان سال گذشته ، بخشی از سهم بازار هند را از آن خود کند.

آیفون XR در حال حاضر در هند مونتاژ می شود

تولید محلی یکی از بزرگترین تغییراتی است که اپل در سال 2019 ایجاد کرده است. کارخانه Foxconn Sriperumbudur در چنای در حال مونتاژ آیفون XR است در حالی که تأسیسات Bengaluru Wistron برای مونتاژ آیفون 7 نیز فعالیت می کنند . همه این ها در عرضه بیشتر و فروش بالاتر نقش بسزایی داشته است . همچنین ، آیفون 11 جدید با قیمتی ارزانتر از آیفون XR 2018 به بازار عرضه شد و این موضوع باعث افزایش فروش اپل در سه ماهه آخر سال شد. به طور کلی این به این معنی است که استراتژی اپل برای کسب فروش در هند و دیگر کشور هایی که به دنبال گوشی های سریع اما ارزان قیمت تر هستند، جواب داده است و همین سبب شده تا این برند بهتر از همیشه ظاهر گردد.

منبع
gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا