فناوری موبایلفناوری هواوی

استاندارد مقاومت در برابر نفوذ آب در گوشی هواوی میت 10 پرو

گوشی هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro) در برابر نفوذ آب مقاوم است و می تواند به همراه شما در گرمای تابستان آب تنی کند. در ادامه به بررسی استاندارد IP67 برای مقاومت در برابر نفوذ آب در گوشی هواوی Mate 10 Pro خواهیم پرداخت.

این روزها هوا در بسیاری از نقاط ایران، داغ و پر حرارت است. به نحوی که این حرارت می تواند به تدریج حتی برخی اجسام را ذوب کند! به عنوان مثال کافی است که چند خوشه انگور را به مدت یک ساعت در فضای بیرون قرار دهید تا کاملا خشک شوند. از گرمای طاقت فرسای روز که بگذریم، دیگر نمی توان قبول کرد که دمای هوا در شب هم 30 درجه سلسیوس برسد! به راستی که یکی از گرم ترین تابستان های دهه اخیر را شاهد هستیم.

هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro)

عجیب نیست که با این گرمای خسته کننده و قطعی های مکرر برق در تابستان امسال، شاید رویای همه ما پریدن داخل آب برای آب تنی یا شنا باشد؛ اما هیچ گاه فکر می کردید یک گوشی همراه جذاب هم رویایی مشابه با ما در تابستان داشته باشد؟!

هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro)

استاندارد مقاومت در برابر نفوذ آب در عمق یا پاشش قطرات یعنی IP67 در هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro) باعث خواهد شد این محصول امکان آب تنی را همانند شما داشته باشد! در باران های سنگینی که سال هاست دلتنگشان هستیم، در دوش‌ گرفتن های روزانه و حتی استخرهای بزرگ، این محصول می تواند همراه باوفای شما باشد. اجازه بدهید این قضیه را کمی روشن تر کنیم تا عملکرد این محصول را در برابر نفوذ آب بررسی کنیم.

هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro)

با رجوع به مستندات IEC 60529 Ed.2.2:2013 که توسط کمیسیون بین المللی برق یا IEC ارائه شده، به این توضیح بر می خوریم که IP (Ingress Protection – حفاظت از ورود) نشان دهنده میزان حفاظت در برابر ورود عوامل خارجی به داخل بدنه تجهیزات الکتریکی است.

اولین رقم IPXX نشان دهنده توانایی دستگاه در مقابل ورود گرد و غبار است که سطح 0 تا 6 داشته و بالاترین سطح آن 6 است. رقم دوم نشان دهنده قابلیت های مقاومت در برابر نفوذ آب در دستگاه است که سطح 0 تا 8 داشته و شرایطی که در سطح 8 ارائه شده، توسط شرکت سازنده اعلام شده و برای هر دستگاه، متمایز است.

استاندارد IP67 برای هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro)

هواوی میت 10 پرو موفق شده به استاندارد IP67 به منظور مقاومت در برابر نفوذ آب یا پاشش قطرات دست پیدا کند که تا 30 دقیقه برای شرایطی که گوشی تا عمق یک متر در آب غوطه ور باشد، مانع از ورود آب می شود. استانداردی که در گوشی های همراه، المانی سطح بالا به حساب می آید.

باید یادآور شد که هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro) یک دستگاه تخصصی برای استفاده در زیر آب نیست و عملکرد حفاظتی آن ممکن است در اثر استفاده روزمره طولانی مدت یا فرسودگی و شکستگی، به مرور کاهش یابد. البته در صورت استفاده معمولی و نرمال، در ‌برخورد‌های غیرمنتظره با آب و یا پاشش قطرات آن و همچنین نفوذ ذرات گرد و غبار مشکلی نخواهید داشت.

هواوی میت 10 پرو (Huawei Mate 10 Pro)

آیا نیاز دارید تا تماس مهمی را بعد از شنا کردن یا آب تنی جواب دهید؟ آیا لیوان آب ناگهان روی گوشی شما ریخت؟ نگران نباشید؛ شما Huawei Mate 10 Pro را با خود به همراه دارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا