فناوری اچ تی سیفناوری موبایل

چرا اچ تی سی ، گوشی تولید نمی کند؟

اچ تی سی در واقع کوتاه شده عبارت High Tech Computer Corporation می باشد که در ابتدا پیشرو در صنعت تلفن‌های هوشمند بود اما حالا به دلیل رقابت شدید عمدتاً از طرف شرکت‌های تولید کننده چینی ، این برند بخش قابل توجهی از سهم بازار خود را طی چند سال گذشته از دست داده است .

توقف تولید گوشی همراه در کمپانی HTC

Yves Maitres زمانی که در خصوص در این سقوط htc در خصوص آن سوال شد، گفت که شرکت او نوآوری در تلفن های هوشمند را متوقف کرده است . وی که مدیرعامل جدید این شرکت به شمار می رود این موضوع را در اوایل این ماه و در استیج TechCrunch Disrupt اعلام کرد . یک مقام ارشد اچ‌تی‌سی بلافاصله پس از گفت‌وگو با یکی از بنیانگذاران وان پلاس از صحنه به صحنه دیگر منتقل شد . ظاهراً تضاد این دو شرکت نمی تواند گسترده تر از این باشد. چرا که از یک طرف وان پلاس حدود ۶ سال پیش تاسیس شده است و توانسته سهم و شهرتی ارزشمند در بازار گوشی‌های هوشمند پیدا کند و از طرف دیگر htc تلاش کرده است تا در کنار بازار بتواند رقابت کند .

در سال ۲۰۱۹ شرکت اچ تی سی ، پنجمین ضرر متوالی سه ماهه خود را به ثبت رساند . علاوه بر این ، شرکت سال گذشته حدود یک چهارم کارمندان خود را اخراج کرده بود . در خصوص سهام بازار اچ تی سی در سال ۲۰۱۱ باید بگوییم که این شرکت حدود ۱۱ درصد سهم بازار را در اختیار داشت . این در حالی است که در زمان فعلی نام آن در بیشتر گزارش‌ها در قسمت “دیگر” پنهان شده است .

تمرکز HTC بر روی چیست؟

با توجه به بیانیه مدیرعامل جدید منصوب شده در اچ‌تی‌سی تاکنون عملکرد این شرکت از تولید گوشی‌های همراه خارج شده است . از طرف دیگر شرکت های تولید گوشی هوشمند از جمله اپل ، سامسونگ و هواوی سرمایه گذاری پیشرفته در توسعه سخت افزار های خود داشتند . این در حالی است که شرکت htc در حال تخصیص منابع برای توسعه فناوری‌ وی آر یا واقعیت مجازی است .حتی اگر شرکت htc پیشرفت های چشمگیری در این زمینه داشته باشد ، باید بگوییم زمانبندی آن درست نیست چرا که پذیرش این فن آوری کند تر از آنچه که انتظار می‌رود از آن شده است .
مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است که اچ‌تی‌سی در تلاش است تا بازاری که قدرت مند تر است را در بخش تلفن های هوشمند ایجاد کند .این شرکت این بار تلفن‌های‌هوشمند سازگار با فناوری ۵ جی و کشورهایی با تولید ناخالص داخلی بالاتر را هدف قرار داده است.

اما انتظار می‌رود که موفقیتی چشمگیر در حوزه فناوری ۵ جی داشته باشد .وی گفته است که سال ۲۰۲۰ نقطه شروع فناوری ۵g خواهد بود و استقرار این شبکه که معمولا حدود دو سال طول می‌کشد . پنج جی به عنوان نسل بعدی ارتباط تلقی می‌گردد که تا سال ۲۰۲۳ پوشش قابل توجهی از آن ارائه خواهد شد . وی معتقد است که نقطه عطف آنها ۲۰۲۵ و یا حتی زودتر خواهد بود .این نظر اچ تی سی به نظر بلندپروازانه می‌رسد اما تنها زمانی می‌توان به نظر قطعی رسید که این شرکت موفق به تغییر جدولها شده باشد و بتواند رشد بسزایی در فروش گوشی همراه داشته باشد.  بنابراین باید منتظر اخبار در خصوص آینده این شرکت باشیم .

منبع
gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا