فناوری گوگل پیکسلفناوری موبایل

علت عدم عرضه گوگل پیکسل ۴ در برخی از کشورها

پس از ماه‌ها نشست ها ، صحبت ها و شایعات متفاوت سرانجام گوشی های هوشمند پرچمدار جدید گوگل یعنی پیکسل ۴ و پیکسل ۴xl در یک رویداد مطبوعاتی و در نیویورک راه اندازی شده اند . با این حال گوشی‌های هوشمند در بازار هند عرضه می‌شوند . دلیل اصلی عدم ارائه اعلامیه توسط گوگل به هند این است که دستگاهی با نام Project Soli در این گوشی از گوگل وجود دارد .

تفاوت های گوشی جدید گوگل با دیگر گوشی های این شرکت در چیست ؟

این تراشه حرکت مبتنی بر رادار را می‌سنجد و در تلفن های هوشمند یکپارچه شده که از باند فرکانس ۶۰ گیگاهرتزی استفاده می کند . در حالی که گوگل موفق شده است مجوز لازم برای استفاده از باندهای فرکانسی فوق را در برخی از این کشور ها به دست بیاورد اما هند همچنان در این لیست قرار ندارد و مطابق این گزارش این شرکت نتوانست مجوز مقامات محلی هند را برای استفاده از این باند فرکانسی که هنوز کشوری برای استفاده تجاری از آن بهره نگرفته است را به دست بیاورد.

 

سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای گفت : گوگل طیف گسترده‌ای از محصولات را دارد که ما در مناطق مختلف در سراسر جهان در دسترس قرار داده ایم . ما در دسترس بودن را بر اثر عوامل مختلفی از جمله روند محلی و ویژگی های محصول را تعیین خواهد کرد .همچنین آن ها تصمیم گرفتند که پیکسل ۴ را در هند عرضه نکنند . البته همچنان تلفن های پیکسل فعلی هند در آنجا حضور خواهند داشته و امیدوار هستند که دستگاه‌های آینده از پیکسل را نیز به او برساند . گوگل امیدوار است فناوری های نوینی را در گوشی های جدیدش به کار برد که بتواند با رقیبان خود به خوبی مقابله کند . انتظار می رود در این راه ، گوگل موفقیت های قابل توجهی به دست آورد .

قیمت گوشی جدید گوگل

سنسور های راداری در تلفن هوشمند جدید پیکسل ۴ پشتیبانی از تعدادی از سرمایه‌های انسانی را امکان‌پذیر می‌کند . سابرینا الیس مدیر ارشد مدیریت محصولات در گوگل ادعا می‌کند که پیکسل ۴ سریع‌ترین حالت قفل صورت را در گوشی‌های هوشمند دارد چرا که این روال قبل از اینکه حتی گوشی هوشمند را انتخاب کنید T شروع می‌شود و به پیکسل ۴ می رسد . بنابراین نیازی به  ضربه زدن بر روی صفحه نیست . همچنین کنترل صدای هندزفری را روی گوشی‌های هوشمند امکان پذیر ساخته است . قابل توجه است که این اولین بار است که گوگل از راه اندازی تلفن های هوشمند پیکسل ۴ و ۴ ایکس ال در هند صرف‌نظر می‌کند . پیش از این تمامی تلفن های سری نکسوس و گوشی های سری پیکسل پس از عرضه جهانی راهی بازار هند می‌شدند .

 

پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال در رنگ‌های سیاه سفید و نارنجی به تعداد محدود موجود است.  گوگل پیکسل ۴ برای نسخه ۶۴ گیگابایتی ۷۹۹ دلار و برای نسخه ۱۲۸ گیگابایتی ۸۹۹ دلار قیمت دارد . نوع ایکس ال برای نسخه ۶۴ گیگابایتی دارای قیمت ۸۹۹ دلار بوده که در نسخه ۱۲۸ گیگابایتی ۱۰۰ دلار گرانتر است . این تلفن ها اکنون از قبل آماده شده اند و ارسال آن از ۲۱ اکتبر ما آغاز می گردد .

منبع
gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا