فناوری سامسونگفناوری موبایل

اسپیکرهای گلکسی اس 9 سامسونگ با صدای dolby همراه خواهند بود

طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده، اسپیکرهای گلکسی اس 9 سامسونگ (Samsung Galaxy S9) با صدای dolby همراه بوده و توسط شرکت AKG ساخته‌ شده اند. علاوه بر این شاهد بهبود دستیار هوشمند بیکسبی در این پرچمداران خواهیم بود.

کمتر از دو هفته دیگر تا مراسم MWC سال 2018 و رونمایی شرکت سامسونگ از گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس باقی مانده است؛ این مراسم در ششم اسفند ماه و در شهر بارسلونا برگزار می شود. با این حال هنوز هم شاهد انتشار گزارشات مختلف پیرامون مشخصات و امکانات خانواده S9 سامی هستیم. این شایعات از بهبود دستیار اختصاصی و هوشمند سامسونگ با نام بیکسبی در پرچمداران جدید سری اس خبر داده اند. به لطف تقویت صورت گرفته بر روی بیکسبی، حالا کاربرد آن نیز در زندگی روزمره کاربران بیشتر می شود. علاوه بر این، اسپیکرهای گلکسی اس 9 سامسونگ تنها دوگانه نیستند و گفته می شود با صدای dolby همراه خواهند بود که توسط شرکت AKG طراحی و آماده شده است.

صدای dolby و بهبود قابلیت Bixby Vision

دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ در بدو معرفی خود نتوانست نظر کاربران و رسانه ها را به خود جلب کند و کارکردی که از یک دستیار حرفه ای و مدرن انتظار داشتیم در آن دیده نمیشد. با این حال به نظر می رسد سامسونگ بدون توجه به این حرف و حدیث ها قصد دارد کارکرد دستیار خود را بهبود بخشد.

در شایعات تایید نشده امروز آمده است که بیکسبی در گلکسی اس 9 سامسونگ می تواند به کمک قابلیت Bixby Vision ترجمه زنده و همزمان را به کاربران خود ارائه کند. این قابلیت با کمک موتور قدرمند ترجمه گوگل (Google Translate) طراحی شده است، هم اکنون نیز ترجمه این دستیار هوشمند توسط همین سرویس صورت می گیرد، اما خبری از ترجمه همزمان و زنده نیست.

همچنین گفته می شود قابلیت های مربوط به واقعیت افزوده (AR) بیکسبی نیز بهبود خواهند یافت. این دستیار هم  اکنون می تواند مواردی که در مقابل یا نزدیکی موقعیت مکانی کاربر قرار دارند را شناسایی کند. در حال حاضر این سرویس سامسونگ به Foursquare وابسته است، اما شایعات خبر از این موضوع داده اند که در گلکسی اس 9 از سرویس گوگل استفاده خواهد شد. به لطف این موتور جست و جوی قدرتمند امکان شناسایی مکان های بیشتر و دسترسی به اطلاعات گسترده فراهم می شود.

گلکسی اس 9

متاسفانه سامسونگ تاکنون نتوانسته است در بخش اسپیکر و کیفیت صدا، رقیبان اصلی خود نظیر شرکت اپل را شکست دهد. اما حالا به نظر می رسد که سرانجام شاهد قرار گرفتن اسپیکرهای استریو در گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس هستیم. گفته می شود خروجی صدای dolby یکی از ویژگی های اسپیکرهای گلکسی اس 9 سامسونگ بوده و توسط شرکت AKG طراحی و آماده به کار شده است.

البته باید بگوییم که این اطلاعات توسط منابع غیررسمی در فضای اینترنت منتشر شده اند و احتمال نادرست بودن آنها وجود دارد. با این حال می توانیم امیدوار باشیم که این شایعات حقیقی باشند و شاهد قرار گرفتن چنین امکاناتی در پرچمداران پیش روی سامی باشیم. به همین خاطر نیز این خبر را با شما عزیزان به اشتراک گذاشتیم.

شرکت سامسونگ به زودی و در تاریخ 6 اسفند ماه از دو گوشی Samsung Galaxy S9 و +Samsung Galaxy S9 رونمایی می‌کند تا به تمامی این حرف و حدیث‌ها پایان دهد.

منبع
sammobile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا