فناوری لوازم خانگی

منتظر کاهش قیمت لوازم خانگی نباشید

رئیس هیئت مدیره انجمن لـوازم صوتی و تصویری گفت حتی با کاهش نرخ ارز نیز قیمت لـوازم خانگی کاهش پیدا نمی کند. هرچند ما برای تولید مشکلی نداریم، اما مردم قدرت خرید ندارند.

در ماه های گذشته بازار لوازم خانگی نیز مانند سایر بازارها تحت تاثیر نوسان نرخ ارز قرار گرفت و قیمت لـوازم خانگی خارجی و داخلی افزایش پیدا کرد، اما مسئله ای که بازار لوازم خانگی را به بحران نزدیک کرده، رشد غیر منطقی قیمت لوازم خانگی است و حتی با وجود کاهش نرخ ارز نیز قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نکرد. از این رو رئیس هیئت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری عنوان کرد حتی با کاهش نرخ ارز نیز قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نمی کند. هرچند ما برای تولید مشکلی نداریم، اما مردم قدرت خرید ندارند.

قیمت لوازم خانگی
چرا قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نمی‌کند؟

سیدعلیرضا موسوی مجد، رئیس هیئت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران در این خصوص عنوان کرد از شروع سال 1397 دولت برای شرکت های عرضه کننده لوازم خانگی ارز دولتی 4 هزار تومانی را به 9 هزار تومان افزایش داده است و بسیاری از فعالان این حوزه به مدت چند ماه با ارز 9 هزار تومانی مواد اولیه و محصولات خود را تهیه می کردند. به همین دلیل با کاهش نرخ ارز به شرایط نقطه سربه سر رسیده ایم و کاهش قیمت لوازم خانگی در این شرایط منطقی نخواهد بود.

موسوی مجد در ادامه عنوان کرد در شرایط کنونی هیچ مشکلی برای تولید لوازم خانگی نداریم، اما قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و به همین دلیل بازار با رکود مواجه شده است. همچنین این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که چرا برخی از کالاها گران تر فروخته می شوند یا از فروش تعدادی از کالاها جلوگیری می شود، گفت تمامی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان لیستی از محصولات خود را به سازمان حمایت گزارش می دهند و اگر برخی از کالاها گران تر عرضه شده است یا از فروش کالاها ممانعت می شود به نوعی تخلف محسوب شده و دستگا‌ه های نظارتی می بایست با این افراد طبق قانون برخورد کنند.
قیمت لوازم خانگی

یک دیدگاه

  1. به نظر من یکی از دلایل استقبال مردم از کالای قاچاق و بی کیفیت همین گرانی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا