نرم افزار

ساخت کانال در واتس اپ سرانجام امکان پذیر شد

از این پس می توان به راحتی به در واتس اپ (whatsapp) کانال ایجاد کنید. اگرچه قابلیت جدید به صورت مستقیم کانال واتس اپ نام ندارد، اما به لطف ویژگی اضافه شده به گروه های واتس اپی، امکان کاملا مشابهی با کانال در اختیار کاربران قرار می گیرد.

به جرات می توان گفت تنها قابلیت مهمی که سبب شد تلگرام خیلی سریع رشد کند، امکان ساخت کانال بود. پیش از اضافه شدن این ویژگی به آن، تلگرام نیز همانند بی شمار پیام رسانی بود که در گوگل پلی یافت می شد، اما به لطف فراهم شدن قابلیتی به منظور پیام رسانی یک طرفه درونش، خیلی زود پیشرفت کرد. به تازگی ویژگی‌ جدیدی به محبوب ترین پیام رسان دنیا اضافه شده است که می توان به نوعی از آن تحت عنوان کانال واتس اپ یاد کرد.

کانال واتس اپ (whatsapp) درست کنید!

واتس اپ طی مدت زمان اخیر قابلیت های جدیدی را به گروه های اپلیکیشن خود اضافه کرده است. به عنوان نمونه می توان به اضافه شدن شرح گروه و امکان جلوگیری از اضافه شدن به گروه ها توسط دیگر کاربران اشاره کرد. جدیدترین ویژگی مربوط به گروه ها سبب می شود تنها ادمین قادر به ارسال پیام در گروه باشد. به این ترتیب پیام رسانی یک طرفه امکان پذیر شده و قابلیت کانال واتس اپ (whatsapp) در دسترس خواهد بود.

واتس اپ (whatsapp)

به عقیده شرکت مادر واتس اپ یعنی فیس بوک، این قابلیت برای زمان هایی که افراد از گروه ها به منظور اطلاع رسانی استفاده می کنند بسیار کاربردی است. به این ترتیب فقط یک نفر به عنوان مسئول گروه مجازی تشکیل شده در whatsapp قادر به ارسال پیام بوده و به لطف جلوگیری از انتشار پیام های متفرقه، اطلاع رسانی به اعضا به بهترین وجه ممکن صورت می گیرد.

به منظور فعال کردن قابلیت جدید، وارد اطلاعات گروه واتس اپی مورد نظر شده و بعد از لمس Group Settings و سپس Send Messages، گزینه Only Admins را انتخاب کنید. قابلیت کانال whatsapp به زودی در اختیار کاربران سراسر دنیا قرار خواهد گرفت.

منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا