نرم افزار

فعالیت های گسترده گوگل برای حریم خصوصی کاربران

در ماه می بود که گوگل اعلام کرد برای سیستم عامل جدید خود مپ و سرچ را به صورت داخلی و ناشناس در می آورد و همین موضوع می‌تواند در جذابیت بیشتر این برنامه تاثیرگذار باشد . در هر سیستم عامل، برنامه و یا هر کاری، حریم خصوصی است که رضایت کاربران را می سازد. از آن جا که این روز ها گوشی های متعددی از سیستم عامل آندرویدی گوگل بهره می برند لذا کاربران این سیستم عامل افزایش پیدا کرده است و همین موضوع سبب شده تا گوگل هر ساله سطح امنیتی کار خود را بالاتر ببرد و بتواند در این راستا رشد قابل توجهی فراهم آورد.

حریم ایمنی در Google چه پیشرفت هایی داشته است ؟

اکنون گوگل به طور رسمی این برنامه‌ها را حذف کرده است تا بتوانند فعالیت خود را حفظ کرده و داده های جستجو را از حساب گوگل خارج نماید ‌. این به این معنی است که اگر شما داده ای در مپ و یا سرچ گوگل خود داشته باشید، می توانید با تعیین یک زمان معین، آن ها را نگهداری کرده و پس از این مدت، در حذف آن ها تلاش کنید . این موضوع کمک می کند تا اگر گوشی شما به سرقت رفت، نگران اطلاعات خود نباشید .  این ویژگی از منوی نمای داخل برنامه قابل دسترسی خواهد بود .

حریم خصوصی گوگل

در کنار این موضوع گوگل چندین کنترل حریم خصوصی مانند حذف خودکار برای یوتیوب را اضافه می‌کند که سبب حذف کلیه مکان‌ها ، سابقه ها و اطلاعات فعالیت برنامه می گردد ‌. شما می توانید دوره های زمانی خاص نظیر ۳ تا ۱۸ ما را تنظیم کنید که پس از آن برنامه یوتیوب به طور خودکار داده ها را حذف می‌کند . این ویژگی از منوی فعالیت من در داخل برنامه یوتیوب قابلیت دسترسی خواهد داشت . یوتیوب برنامه است که در آن اطلاعات زیادی ذخیره می شود و در شرایطی که شما توجهی به این برنامه نداشته باشید ، بهتر است که اطلاعاتتان به صورت خودکار حذف شود تا بتوانید بدون هیچ نگرانی به فعالیت های خود بپردازید .

سیستم حریم ایمنی در دستیار Google

دستیار گوگل شاهد کنترل حریم خصوصی جدید است که به شما کمک می دهد ، داده های فرمان صوتی با ارزش یک هفته را مستقیماً درون برنامه دستیار حذف نمایید . برای قطعات بزرگتر داده باید آن را به صورت دستی و از داخل فهرست تنظیمات حساب حذف کنید . در دستیار گوگل شما می توانید سرچ ها و یا عملکرد های خود را وارد کنید و همین موضوع، امنیت این سیستم را سنگین تر کرده است . حریم خصوصی گوگل برای این دستیار به قدری مناسب است که به خوبی نیاز شما را برطرف خواهد کرد .

گوگل کنترلهای حریم خصوصی جدیدی را برای کاربران تلفن همراه به ارمغان آورده است . یکی دیگر از ویژگی‌های مفید جدید این سیستم بررسی رمز عبور جدید است که قدرت پسورد شما را ارزیابی می‌کند و نشان می‌دهد که آیا هر کدام از این رمز های شما به خطر افتاده اند و همچنین نشان می‌دهد که این رمز عبور قابلیت تقویت دارد یا نه . این ویژگی به صورت زنده بر روی دسکتاپ و موبایل قابل اجرا خواهد بود .

منبع
gsmarena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن