نرم افزار

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام یکی از دغدغه های برزگ این روزهای کاربران می باشد که اینستاگرام به تازی در بروزرسانی خود این مشکل رو به اندازه زیادی حل کرده با صائین کالا نیوز همراه باشید.

instagram به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران و در کل جهان شناخته می شود که بسیاری از کاربران بیشتر اوقات در آن مشغول به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوهای خود می باشند اینستاگرام که متعلق به فیس بوک میباشد تغییرات و ویژگی های متعددی جدیدی را از طریق به روز رسانی های اخیر دریافت کرده است که می توان از مهم ترین آن ها به استیکرهای جدید، شرایط خرید در استوری ها و به روزرسانی رابط کاربری دوربین اشاره کرد. اما در کنار این قابلیت ها توسعه‌ دهندگان گزینه ای را برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام در نظر گرفته اند که بسیار پرکاربرد خواهد بود.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

اگر در instagram قابلیت Data Saver را فعال کنید، ویدیوهایی که در این اینستاگرام به اشتراک میگذارید به صورت خودکار برایتان بارگزاری نخواهند شد. همچنین در این حالت تصاویر اینستاگرامی نیز با حداقل رزولوشن نمایش داده می شوند. این قابلیت باعث می شود کاربران بر روی محتوایی که تصمیم دارند آن را ببینید کنترل بیشتری داشته باشند و هم بتوانند میزان مصرف اینترنت در اینستاگرام را کاهش دهند. سرعت بارگزاری تصاویر نیز در این حالت بیشتر از قبل خواهد بود؛‌ زیرا این اپلیکیشن سایر محتواهای جدید را دانلود نمی کند.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

روش فعال سازی Data Saver در اینستاگرام

برنامه اینستاگرام را باز کنید، به بخش تنظیمات (Settings) بروید از منوی آن گزینه حساب (Account) را انتخاب کرده و سپس در این بخش نیز گزینه مصرف داده شبکه همراه (Cellular data use) که در برخی از گوشی های موبایل به نام مصرف داده موبایل (Mobile data use) است را انتخاب کنید. سپس گزینه صرفه جویی در داده ها (data Saver) را روشن کنید سپس گزینه جدیدی در پایین فعال میشود که آن را انخاب میکنیم سپس در این بخش سه گزینه «هرگز» (Never)، «فقط با وای فای»(Wifi only) و «وای فای + اینترنت موبایل» (cellular + Wifi) را مشاهده می کنید که می توانید بر حسب نیازتان یکی از آنها را برای هر بخش انتخاب نمایید. گفتنی است چنین قابلیتی برای کشورها و کاربرانی فراهم شده است که با کندی اینترنت روبه رو هستند و در روز‌های آتی تمامی کاربران جهان می توانند از آن بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا