نرم افزار
موضوعات داغ

دستور قضایی فیلتر اینستاگرام (Instagram) در ایران صادر شده است

جاویدنیا، معاون دادستانی کل کشور اظهار کرد دستور قضایی فیلتر اینستاگرام (Instagram) در ایران صادر شده است. وی در خصوص آخرین وضعیت نسخه های غیررسمی تلگرام مانند هاتگرام و طلاگرام نیز توضیح داد.

مدتی است زمزمه های فیلترینگ اینستاگرام (Instagram) در ایران بیشتر از همیشه به گوش می رسد. اخیرا برخی از مسئولان کشور از راه اندازی جانشین داخلی اینستاگرام خبر داده اند و حتی یک شرکت ایرانی، نمونه‌ ای مشابه از اینستاگرام را با نام جیک و پیک عرضه کرده است. اظهار نظرهای برخی علما و مسئولان قضایی و اعتراض آن ها به فعالیت شبکه اجتماعی اینستاگرام در ایران باعث شده شایعه مسدود سازی این شبکه در کشورمان قوت بگیرد.

فیلتر اینستاگرام (Instagram)
فیلتر اینستاگرام (Instagram) با دستور قضایی

جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور در خصوص آخرین وضعیت Instagram اظهار کرد دستور قضایی برای فیلتر Instagram صادر شده است. وی افزود در گذشته نیز مسدود سازی اینستاگرام را تجربه کردیم و دولت وعده داد که با فیلترینگ هوشمند این فضا را کنترل می کند و حتی هزینه ی زیادی هم برای آن صرف شد، اما به نتیجه ای نرسید.

معاون دادستان کشور در ادامه به اپلیکیشن‌ های هاتگرام و طلاگرام اشاره کرد و گفت در دستور قضایی فیلترینگ تلگرام به مسدود سازی نسخه های غیررسمی از جمله هاتگرام و طلاگرام نیز اشاره شد، اما سازندگان نسخه های فارسی تلگرام عنوان کردند که این توانایی را دارند تا از نسخه اصلی جدا شوند و با حفظ کاربران خود، فعالیتشان را ادامه دهند. از این رو مسئولان فضای مجازی تصمیم گرفته اند تا به آن ها فرصت جداسازی از تلگرام داده شود.

منبع
صائین کالا نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن