نرم افزار

قرار بود اینستاگرام (Instagram) در پاییز 97 فیلتر شود

به گفته یکی از نماینده های مجلس شورای اسلامی، ظاهرا قرار بوده اینستاگرام (Instagram) تا پایان آذر ماه 1397 فیلتر شود، اما این اقدام در موعد مقرر عملی نشده و مشخص نیست چه زمانی فیلترینگ Instagram اجرا شود.

اخیرا جواد جاویدنیا، سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در خصوص آخرین وضعیت Instagram عنوان کرده بود بسیاری از علما خواهان فیلتر شدن این شبکه اجتماعی هستند و حتی مقام معظم رهبری نیز چندین بار در خصوص وضعیت نامساعد این فضا هشدار دادند و گفتند این فضا به جوانان آسیب می رساند. از این رو احمد سالک، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی قرار بود اینستاگرام تا پایان آذرماه 1397 فیلتر شود، اما در موعد مقرر این کار عملی نشد و تاکنون مشخص نشده چه زمانی اینستاگرام فیلتر می شود.

اینستاگرام (Instagram)فیلترینگ اینستاگرام (Instagram) چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

احمد سالک در ادامه عنوان کرد با فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام رقابت میان پیام رسان های داخلی از بین می رود. هدف ما باید مدیریت پیام رسان های داخلی باشد که برای چنین کاری می بایست مدیریت پیام رسان های خارجی را رها کنیم. چنین اقدام هایی هزینه های زیادی همچون از بین رفتن حس رقابت بین پیام رسان ها را به دنبال خواهد داشت. از این رو باید حمایت ویژه ای از پیام رسان های داخلی صورت بگیرد تا با تقویت زیرساخت های آن ها این پیام رسان ها پیشرفت کرده و بسیاری از کاربران ایرانی از تلگرام و اینستاگرام به پیام رسان های داخلی مهاجرت کنند. همچنین اگر طرح های تشویقی انجام نشود، چنین هدف‌ هایی تحقق نمی یابد و می بایست نظارت دقیقی روی پیام رسان های بومی صورت بگیرد تا فقط بر اساس قانون فعالیت کنند.

این عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان فیلترینگ اینستاگرام عنوان کرد قرار بود این شبکه اجتماعی تا پایان آذرماه 97 فیلتر شود، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده و فعلا مشخص نیست چه زمانی اینستاگرام فیلتر می شود. اگر زمانی که تلگرام در دی ماه 96 فیلتر شد، این کار با جدیت بیشتری ادامه پیدا می کرد، در حال حاضر با چنین مشکلاتی مواجه نمی شدیم. هرچند مصوبه هایی در خصوص تشدید فیلترینگ صادر شده است که امیدواریم کاربران ایرانی به سمت پیام رسان های داخلی مهاجرت کنند.

اینستاگرام (Instagram)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن