نرم افزار

وزیر ارتباطات:‌ فروش بسته های اینترنت بدون اینستاگرام بی‌فایده است

ماجرای فروش بسته های اینترنت بدون اینستاگرام ، حاشیه زیادی را در خصوص فیلترینگ اینستاگرام ایجاد کرده است، اما وزیر ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داده و گفت ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بی فایده است.

اخیرا در فضای مجازی نامه‌ محرمانه ای از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با موضوع فروش بسته های اینترنت بدون اینستاگرام منتشر شد که حاشیه زیادی را در خصوص فیلترینگ اینستاگرام ایجاد کرده است. هرچند سخنگوی وزرات ارتباطات اعلام کرد فروش این بسته ها ارتباطی با فیلترینگ اینستاگرام ندارد و فقط به درخواست برخی از خانواده ها برای کنترل این شبکه اجتماعی تهیه شده است، اما وزیر ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داده و ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات را بی فایده دانسته است.
فروش بسته های اینترنت بدون اینستاگرام

ماجرای فروش بسته های اینترنت بدون اینستاگرام

اخیرا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نامه ای را مبنی بر فروش بسته های اینترنت بدون اینستاگرام به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و اپراتورهای تلفن همراه ارسال کرد که بخشی از متن این نامه به شرح زیر است:

با توجه به ضرورت صیانت از فرهنگ اسلامی ایرانی و حریم خانواده ها و حمایت از محتوای داخلی، با قید فوریت تصمیمی اتخاذ کنند که بسته ها و طرح های فروش اینترنت بدون امکان اتصال و استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، تهیه و در لیست بسته های فروش خود قرار دهند.

در واقع بر اساس این نامه، شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی می بایست شرایطی را فراهم کنند تا کاربران به اختیار خود از دسترسی به شبکه اجتماعی اینستاگرام محدود شوند، اما محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی به این ابلاغیه واکنش نشان داده و نوشته است:

اخیرا با متخصصان حوزه ارتباطات جلسه ای را برگزار کردم که این موضوع در آنجا مطرح شد و بیشتر آن ها بر این باورند که ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بی فایده است؛ زیرا این ابلاغیه موجب ترویج و تشویق مردم به استفاده از فیلترشکن ها می شود. برای رسیدن به چنین هدفی می توان از برنامه های مدیریت والدین استفاده کرد و از نظر ما می بایست برخی از موارد این ابلاغیه اصلاح شود.

فروش بسته های اینترنت بدون اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا