نرم افزار
موضوعات داغ

هشدار وزیر ارتباطات درباره کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی

وزیر ارتباطات اعلام کرد روش های جدیدی برای کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی شکل گرفته که کاربران باید بسیار مراقب باشند و فریب تبلیغات دروغ کلاهبرداران و افراد سودجو را نخورند. در ادامه این موضوع را بررسی می کنیم.

با گسترش فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، بسیاری از سود جویان از این فضا استفاده کردند و به حقوق فردی و عمومی کاربران تعرض می کنند که آسیب های روانی و مالی را برای کاربران در پی دارد. به همین دلیل کاربران فضای مجازی باید بسیار هوشیار باشند تا فریب تبلیغات دروغین را نخورند. از این رو مسئولان کشور در هر دور‌ه ای جدیدترین روش های کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی را شناسایی و به مردم اطلاع رسانی می کنند. وزیر ارتباطات نیز در صفحه شخصی خود در شبکه ها اجتماعی از کشف دو روش جدید کلاهبرداری خبر داد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی

روش های جدید کلاه برداری از کاربران فضای مجازی

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود عنوان کرد برنامه ها و پیام هایی که درباره شارژ یا اینترنت رایگان در فضای مجازی تبلیغ می کنند، دروغ است و فریب این دست از کلاهبرداران را نخورید. همچنین کسانی که با شما تماس می گیرند و اطلاعات بانکی شما را به دلیل برنده شدن در قرعه کشی درخواست می کنند نیز به دنبال کلاه برداری هستند و در این خصوص هوشیار باشید. از این رو کاربران فضای مجازی باید در خصوص روش های جدید کلاه برداری مراقب باشند و این هشدار را به سایر افراد نیز اطلاع دهند.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا