نرم افزار

معرفی بهترین کیبوردهای اندروید به همراه لینک دانلود

به لطف بهترین کیبوردهای اندروید می‌ توان خیلی سریع و روان بر روی گوشی هوشمند خود تایپ کرد. با دانلود بهترین اپلیکیشن های کیبورد اندرویدی می‌ توانید تجربه‌ ای متفاوت از تایپ کردن بر روی دستگاه‌ های موبایل دارای نمایشگر‌های کوچک داشته باشید.

بهترین کیبوردهای اندروید آن‌ هایی هستند که تایپ کردن بر روی یک نمایشگر کوچک را برای شما خسته‌ کننده نکرده و در عوض شما را به نوشتن متون بیشتر به خاطر داشتن جذابیت بالا تشویق می‌ کنند. در این مطلب با چهار مورد از بهترین کیبوردهای اندرویدی آشنا خواهیم شد. اگر جزو کاربرانی هستید که همواره به دنبال بهترین اپلیکیشن های کیبورد اندرویدی بوده‌ اید، هر چهار مورد را دانلود و نصب کنید.

کیبورد Goard، پادشاه بهترین کیبوردهای اندروید

بهترین کیبوردهای اندروید

دانلود

در بالای دست بهترین کیبوردهای اندروید، جیبورد قرار می‌ گیرد و برای این انتخاب نیز دلایل کاملا واضحی وجود دارد. مهمترین دلیلی که ما را به استفاده از کیبورد گوگل به جای بی‌ شمار اپلیکیشن کیبورد دیگر تشویق می‌ کند، قدرت یادگیری ماشینی آن است که به پیشنهاد صحیح کلمات حین تایپ کردن کمک بسیار زیادی می‌ کند.

بهترین کیبوردهای اندروید

کافی است یک مرتبه از Gboard استفاده کنید تا شیفته آن شوید. بعد از آن دیگر نخواهید توانست از هیچ کیبورد دیگری استفاده کنید، چرا که تایپ کردن برایتان غیر قابل تحمل خواهد شد. یادگیری ماشینی این کیبورد سبب می‌ شود به مرور زمان، بیشتر خود را با شما تطبیق داده و بر اساس الگوریتم‌ های پیشرفته برنامه، پیشنهادهایی بسیار دقیق ارائه کند. به همین دلیل بعد از نوشتن سه الی چهار کلمه، پیشنهادهایی کاملا دقیق ارائه خواهند شد که به احتمال زیاد دقیقا همان چیزی است که کاربر تصمیم داشت تایپ کند.

بهترین کیبوردهای اندروید

نتیجه، افزایش سرعت تایپ کردن است. تصحیح و تکمیل کردن کلمات به صورت خودکار از دیگر دلایلی است که ما را بیش از سایر بهترین کیبوردهای اندروید به استفاده از جیبورد تشویق می‌ کند. اگر یک عبارت را اشتباه یادداشت کنید، بعد از وارد کلمه اسپیس به منظور رفتن به کلمه بعد، آن کلمه به صورت خودکار تصحیح خواهد شد.

همچنین بعد از تایپ کردن چند حرف اول یک کلمه، کل آن پیشنهاد داده می‌ شود. به این ترتیب با یک لمس، عبارت نوشته خواهد شد، به جای این که نیاز باشد سایر حروف را تایپ کنید. گفتنی است تمامی این ویژگی‌ ها برای زبان فارسی نیز در دسترس هستند.

بهترین کیبوردهای اندروید

با استفاده از جیبورد می‌ توانید به مجموعه‌ ای از گیف‌ های متنوع دسترسی داشته باشید که روشی بسیار پرطرفدار به منظور برقراری ارتباط با دیگران است. برای این برنامه پوسته‌ های زیادی در نظر گرفته شده که می‌ توان بسته به ظاهر رابط کاربری، آن را به شیوه دلخواه در آورد. فاصله حروف از یکدیگر بر روی کیبورد بسیار مناسب بوده و حین تایپ مشکلی از بابت لمس دیگر حروف به صورت اشتباه پدید نخواهد آمد. این کیبورد اندرویدی، متعلق به گوگل یعنی شرکت مالک این سیستم عامل است، پس خبری از تبلیغات آزاردهنده درون آن نخواهد بود.

با وجود این برنامه، همچنان گزینه‌ های دیگری نیز وجود دارد. بسیاری از کاربران به قابلیت‌ های یک کیبورد اهمیت نداده و بیشتر ظاهر آن برایشان اهمیت دارد، به همین دلیل بعید نیست ظاهر Gboard آن‌ ها را جذب نکند. در ادامه سه مورد دیگر از بهترین کیبوردهای اندروید را معرفی خواهیم کرد که دارای ویژگی‌ هایی منحصر به‌ فرد هستند.

کیبورد Swiftkey

بهترین کیبوردهای اندروید

دانلود

به عنوان اصلی‌ ترین رقیب جیبورد باید به کیبورد Swiftkey اشاره کنیم. اگرچه این برنامه سال‌ ها است تلاش می‌ کند جایگاه Gboard در بالای سایر بهترین کیبوردهای اندروید را تصاحب کند، اما همچنان موفق به انجام این کار نشده است.

بهترین کیبوردهای اندروید

بهترین کیبوردهای اندروید

بهترین کیبوردهای اندروید

دلیل این امر وجود ژست‌ های حرکتی متنوع درون آن و توانایی پیشنهاد کلمات و عبارات به شیوه‌ ای دقیق است. سال‌ ها قبل این برنامه پولی بود، اما اکنون استفاده از آن تماما رایگان است. با توجه به این موضوع و وجود قابلیت‌ های متنوع درون برنامه پیشنهاد می‌ کنیم برای تنوع، این اپلیکیشن را نیز در کنار Gboard نصب و استفاده کنید.

کیبورد Chrooma

بهترین کیبوردهای اندروید

دانلود

در بیشتر کیبوردها، تنها می‌ توان رنگ کلی کیبورد که در واقع رنگ پس‌ زمینه آن است را مشخص کرد، اما در کیبورد Chrooma، رنگ محیط بسته به اپلیکیشنی که در حال استفاده از کیبورد درون آن هستید تغییر خواهد کرد. به عنوان نمونه وقتی درون اپلیکیشن توییتر مشغول توییت کردن باشید، رنگ برنامه آبی خواهد شد! حین استفاده از اسپاتیفای و یا گوگل کیپ رنگ نرم افزار به ترتیب به سبز و زرد تغییر پیدا می‌ کند!

بهترین کیبوردهای اندروید

برای کاربرانی که به سلامت چشمان خود اهمیت می‌ دهند، یک حالت شب نیز وجود دارد که همه چیز را به شیوه‌ ای تیره و تاریک نمایش خواهد داد. اگرچه کیبورد Chrooma می‌ تواند به خوبی خود را با محیط تطبیق بدهد، اما هیچ اجباری به استفاده از این قابلیت اپلیکیشن وجود نداشته و می‌ توان به صورت دستی رنگ‌ را مشخص کرد.

بهترین کیبوردهای اندروید

به لطف ژست‌ های حرکتی کیبورد می‌ توان اعمال ساده همچون پاک کردن متن را خیلی ساده و سریع‌ تر در مقایسه با زمان استفاده از کیبوردهای عادی انجام داد. به عنوان نمونه برای پاک کردن عبارت نوشته شده، کافی است انگشت خود را به سمت چپ بکشید.

بهترین کیبوردهای اندروید

قابلیت‌ های ظاهری کیبورد Chrooma را می‌ توان در صورت خرید نسخه پریمیوم آن بیش از این نیز تغییر داد و در مواردی همچون فونت، سایز و استایل نیز دست برد. کافی است یک مرتبه مبلغ 6.99 دلار پرداخت کنید و برای همیشه به ویژگی‌ های نسخه پریمیوم دسترسی داشته باشید.

کیبورد Fleksy

بهترین کیبوردهای اندروید

دانلود

تایپ کردن بر روی این کیبورد چندان سریع نیست. همچنین در زمینه تصحیح اشتباهات و یا پیشنهاد کلمات آن چنان قدرتمند عمل نمی‌ کند. به همین دلیل برای طرفداران این قابلیت‌ ها، گزینه خوبی نیست. اما آن چیزی که Fleksy را تبدیل به یکی از بهترین کیبوردهای اندروید کرده، وجود افزونه‌ های مختلف برای آن است، به طوری که می‌ توان با افزودن آن‌ ها قابلیت‌ هایی همچون پیشنهاد هوشمند اموجی را به برنامه اضافه کرد.

در این کیبورد نیز تلاش می‌ شود بر اساس رفتار کاربر، عملکرد برنامه مطابق با آن‌ ها تغییر پیدا کند، اما مشکل اینجاست که برخلاف قابلیت مشابه آن در یادگیری ماشینی Gboard، بعد از ریست فکتوری کردن و یا حذف و نصب مجدد برنامه، تمامی این تجربیات نیز از بین خواهند رفت.

شما از چه کیبوردی استفاده میکنید؟

بر اساس تعداد موارد دانلود و بازخوردهای دریافت شده از کاربران، بهترین کیبوردهای اندروید را معرفی کردیم. با این حال تعداد این دسته از اپلیکیشن‌ ها زیاد بوده و شاید کاربران، موارد دیگری را نیز با قابلیت‌ های مشابه سراغ داشته باشند. اگر بر روی گوشی اندرویدی خود از یک کیبورد به جز موارد معرفی شده در بالا استفاده کرده و از آن رضایت کامل دارید، با ذکر ویژگی‌ ها، نام برنامه را در بخش نظرات با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع
androidcentral

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا