نرم افزار

اندروید ۱۰ (android Q) با تغییراتی در لوگو ظاهر می شود .

گوگل به تازگی اعلام کرده است که نسخه بعدی اندروید با نام اندروید کیو یا اندروید ده عرضه خواهد شد و همچنین این شرکت تغییراتی در طراحی آرم اندروید نیز ایجاد کرده است . گوگل با انتشار اندروید ۱۰ از طرح نامگذاری نام های دسر برای نسخه های اصلی اندروید خود دست برداشته است . گوگل از این روند استفاده می‌کرد تا برای نسخه های متفاوت اندروید خود ، نام قابل دسترسی تری را انتخاب کند . چرا که در گذشته بسیاری از افراد با نام هایی که این شرکت انتخاب کرده بود ، آشنا نبودند .

تغییرات اعمال شده برای رنگ لوگوی آندروید نسخه جدید

گوگل تغییرات دیگری درلوگو و ماسک اندرویدی خود انجام داده است . ربات اندروید از زمان انتشار اولین نسخه ، لوگوی اصلی گوگل بوده است که این لوگو از رنگ زرد مایل به سبز ، سپس رنگ سبز لیمویی و سرانجام به رنگ سبز مایل به قرمز تغییر رنگ داده است . گوگل در این خصوص اعلام کرده است که تغییر رنگ لوگوی اندروید چیزی بیشتر از زیبایی‌شناختی رنگ هاست و مطابق با سیاست های شرکت این رنگ ها تغییر پیدا کرده اند .

اندروید ۱۰

این شرکت اظهار داشته که رنگ سبز قبلی برای افرادی که کوری رنگ داشتند قابل رویت نبود چرا که کوری سبز و قرمز ، بیشترین نوع کور رنگی است . این شرکت با افزودن رنگ آبی بیشتر به رنگ سبز ، بینایی و رویت لوگو را برای افرادی که قادر به دیدن هر سه رنگ نیستند ، بهبود می بخشد  . لوگوی ارائه شده برای اندروید ۱۰ ، از رنگ های سبز ، آبی ، نارنجی و آبی آسمانی استفاده کرده است که زیبایی بیشتری را در لوگو ایجاد می کند .

تغییرات اعمال شده در ظاهر لوگوی اصلی اندروید

علاوه بر تغییر رنگ ، لوگوی ربات اندرویدی نیز تغییراتی را تجربه کرده است . هم اکنون واژه اندروید که در زیر ربات اندروید قرار می گیرد ، از فونت متفاوت تری استفاده کرده که این فونت حالتی دایره وار دارد و انحناهای فونت با انحنا های لوگوی رباتی ، مطابقت کاملی را به نمایش می گذارد . هم اکنون در بخش بالای ربات قسمتی از لوگوی اندروید دیده می شود که پس از نشانگر اندروید یا بالاتر از آن ظاهر خواهد شد . جالب است بدانید که گوگل بقیه بدنه لوگوی ربات اندروید ۱۰ خود را تراشیده است و سر ربات تنها بخشی است که برای برند سازی اندروید استفاده می شود و به زودی در ِاندروید ۱۰ قابل مشاهده خواهد بود .

 سر ربات نیز تغییرات اندکی داشته است چرا که چشم ها و آنتن ربات با جا به جایی ، ظاهری دوستانه تر پیدا کرده است . به مانند فونت استفاده شده برای آرم اندروید در بخش انحنای ربات نیز جنبه های دیگر از طراحی های ui دیده می شود که تمامی این دستورالعمل ها در بخش دستورالعمل های اصلی اندروید گنجانده شده است . رنگ هایی که قبلاً در این خصوص برای لدگو صحبت کرده‌ایم به صورت برجسته در اندروید دیده می شود . انتظار داریم که در اواخر سال جاری میلادی ، شاهد انتشار تغییرات ارائه شده در لوگوی اندروید ۱۰ باشیم .

منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا