بررسی سامسونگبررسی موبایل

مقایسه نسبت صفحه به بدنه در گلکسی اس 9 سامسونگ و گلکسی اس 8

آیا نسبت صفحه به بدنه در گلکسی اس 9 سامسونگ (Samsung Galaxy S9) در مقایسه با گلکسی اس 8 افزایش پیدا می کند؟ در ادامه با تکیه بر شایعات، به این سوال پاسخ می دهیم.

سال گذشته، طراحی بخش جلویی گلکسی اس 8 مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت، در حالی که برخی کاربران نسبت به طراحی قاب پشتی و محل قرارگیری سنسور اثر انگشت شکایت داشتند. بعد از عرضه نسل جدید گوشی های سری گلکسی A8، به نظر می رسد حالا سامسونگ توجه بیشتری به این قسمت داشته و با وسواس بالاتری آن را طراحی خواهد کرد. اما آیا بخش جلویی دست‌خوش تغییر می‌شود؟

طی یک ماه گذشته، شماتیک های مختلفی از پرچمداران سامسونگ منتشر شده است که ما را نسبت به طراحی بخش جلویی و تغییر نسبت صفحه به بدنه مشکوک کرده است. البته شاید بررسی این موضوع، مهم ترین معیار برای صحبت در مورد تغییر طراحی و کاهش یا افزایش حاشیه ها نباشد. با این حال می توان آن را نکته ای مهم از دید سازندگان و البته کاربران در نظر گرفت.

گلکسی اس 9 و گلکسی اس 8

مطابق با اطلاعات لو رفته، زمانی که گلکسی اس 9 سامسونگ را در کنار پرچمدار قبلی این شرکت قرار می دهیم، نسبت صفحه به بدنه دستگاه در نسل جدید کمی پایین تر است. اگرچه این اختلاف بسیار جزئی ست، اما به یاد داشته باشید رندرهایی که پیش از معرفی رسمی منتشر می شوند، اغلب دقیق نبوده و ابعاد را به درستی نشان نمی دهند. به همین جهت ممکن است در واقعیت، این ابعاد بیشتر باشند. از طرفی، این موضوع می تواند برای هر دو گوشی صادق باشد که در نتیجه آن، اختلاف موجود نیز درست خواهد بود!

ما پیش بینی می کنیم که این نسبت در نسل جدید گوشی های سامسونگ با نسل قبلی یکسان باشد. با این وجود، در صورتی که این اختلاف وجود داشته باشد، تشخیص آن حتی زمانی که موبایل را در دست می گیرید بسیار دشوار خواهد بود.

گلکسی اس 9 و گلکسی اس 8

با قرار دادن صفحه نمایش گلکسی S9 و گلکسی S8 روی یکدیگر، می توان گفت گوشه های گرد شده کاملا با همدیگر یکسان هستند. هر چند، نسل جدید کمی بلندتر به نظر می رسد. این در حالی ست که شایعات مربوط به ابعاد دستگاه، از ارتفاع کمتر گلکسی اس 9 سامسونگ و ضخامت و عرض بیشتر آن خبر می دادند.

موردی که شاید بتواند این اختلاف اندازه را توجیه کند، تغییر در طراحی و انحنای صفحه است. نمونه چنین چیزی را پیش تر در گلکسی نوت 8 و انحنای ملایم تر صفحه نمایش آن دیده بودیم.

اگر چه حاشیه های کمتر روی ارگونومی دستگاه تاثیر می گذارد، اما آیا با افزایش حاشیه های صفحه موافق هستید و تصور می کنید با این کار، کره ای ها می توانند به موفقیت های قبلی خود دست پیدا کنند؟

منبع
gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا