بررسی موبایل

لامبورگینی آونتادور اولتیما با 769 اسب بخار قدرت

لامبورگینی آونتادور اولتیما، با طعم های کوپه و رودستر ، قدرتمندترین لامبورگینی غیر هیبریدی تاکنون است. این آخرین آونتادور است. تکرار نهایی ابرخودروی V12 از Sant’Agata Bolognese که به طور مناسب “Ultimae” (به لاتین “last”) لقب گرفته است. بیش از یک دهه پس از رونمایی از LP700-4 اصلی در فوریه 2011 در نمایشگاه ژنو ، رونمایی اصلی از لامبورگینی آونتادور اولتیما آغاز شد. گاو نر خشمگین موتور در طی سالهای گذشته عضلات زیادی ایجاد کرده است و اگر ما سیان الکتریکی را حذف نکنیم این آخرین طوفان قدرتمند اصطبل است. این خودرو، تام رمز “LP 780-4” را به همراه دارد ، یعنی تنفس طبیعی 6.5 لیتری V12 آن با شماره گیری 780 PS (769 اسب بخار / 574 کیلووات) در 8500 دور در دقیقه فراخوانی شده است.

لامبورگینی آونتادور اولتیما

این در حالی است که قدرت گشتاور 531 پوند فوت (720 نیوتن متر) قابل دستیابی در 6،750 دور در دقیقه را دارد که کمی قدرتمندتر از SVJ است. اگر اعداد را دوست دارید ، لامبورگینی آونتادور اولتیما ترازوها را فقط با وزن 1550 کیلوگرم (3417 پوند ، خشک) راهنمایی می کند و باعث می شود تا 25 کیلوگرم (55 پوند) سبک تر از Aventador S باشد در حالی که همان نسبت قدرت به وزن SVJ را دارد. ایده اصلی در پشت  آونتادور است که ترکیب سبک زیبا و جلوه های لوکس S با عملکرد اضافی ارائه شده توسط SVJ را داراست. این خودرو در هر دو طعم کوپه و رودستر با فرمان چهار چرخ و فرمان عقب ارائه می شود.

این یک بال عقب Superveloce Jota با نگاه ثابت به سمت عقب با یک بال فعال که دارای سه موقعیت (بسته ، حداکثر عملکرد ، حداکثر هندلینگ) است ، از یک عقب ظریف تر (به همان اندازه که لامبورگینی می تواند ظریف باشد …) دوری می کند.

مشخصات حرفه ای از لامبورگینی آونتادور اولتیما

وقتی نوبت به عملکرد می رسد ، Aventador دقیقاً سن خود را نشان نمی دهد. کوپه لامبورگینی آونتادور اولتیما در زمان 2.8 ثانیه به 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) و در 8.7 ثانیه از سکون به 124 مایل در ساعت (200 کیلومتر در ساعت) می رسد و در این مسیر حداکثر سرعت 220.5 مایل در ساعت (355 کیلومتر در ساعت) را تجربه خواهد کرد. رودستر به دلیل بدنه سنگین تر و فرمان یافته آن از سقف پیچیده تر ، کندتر خواهد شد اما احتمالاً در زندگی واقعی متوجه مجازات عملکرد نخواهید شد.

لامبورگینی آونتادور اولتیما

کمتر از 18 رنگ استاندارد برای لامبورگینی آونتادور اولتیمادر دسترس است ، به علاوه بیش از 300 رنگ از طریق برنامه سفارشی سازی Ad Personam شرکت دیده می شود. لامبورگینی Ultimae با آلیاژهای مناسب چرخ و اندازه 20 و 21 اینچی ، همراه با تایرهای Pirelli P Zero Corsa و کولیس های ترمز در چند رنگ به فروش می رسد. در داخل ، این خودرو ویژگی های مناسب و کاملی را ارائه می دهد که سبب جذابیت بیشتر خودرو می گردد. لامبورگینی اواخر این هفته در جشنواره سرعت خوب گودوود هر دو سبک بدنه را به نمایش خواهد گذاشت. لامبورگینی آونتادور اولتیما یک نژاد در حال مرگ است زیرا ابرخودروی ابر ایتالیایی اعلام کرده است که قصد دارد تا سال 2024 همه خودروها را هیبریدی کند و در نیمه دوم دهه EV را به بازار عرضه کند.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا