مقایسه شیائومی می نوت 10 و گلکسی نوت 10!

ما می دانیم که این یک مسابقه عجیب و غریب است. پرچمدار همه کاره سامسونگ Galaxy Note10 در مقابل گوشی ای کاملا میان رده در شیائومی می نوت 10 قرار گرفته است. آن ها هر دو دارای نام Note 10  هستند ، پس چرا دقیق شبیه به یک دیگر نمی باشند؟ البته شباهت آشکار نامگذاری هیچ ارتباطی به دلیل مقایسه این دو ندارد. می بینید که گلکسی S11 که قرار است طی چند ماه آینده عرضه شود (یا S20 ، کسی چه می داند) قرار است یک دوربین 108 مگاپیکسلی را به عنوان بخشی از تنظیمات چند ماژوله دوربین در اختیار داشته باشد و ما مشتاقانه می خواهیم دریابیم که آیا وضوح تصویر بالا تر است یا خیر . در این لنز 108 مگاپیکسلی ، به دنبال این هستیم که آیا به اندازه دوربین 12 مگاپیکسلی خوب است- گرچه از نظر ما، لنز 12 مگاپیکسلی به اندازه کافی خوب است.

Samsung Galaxy Note10 + در مقابل Xiaomi Mi Note 10

رشد روز افزون لنزهای دوربین سبب شده است تا آینده ی دوربین گوشی های هوشمند درخشان باشد اما اگر در مورد آینده فکر نکنیم بلکه به جای آن به زمان حال توجه کنیم باید ببینیم که آیا واقعاً یک دوربین 108 مگاپیکسلی نه برابر بهتر از دوربین 12 مگاپیکسلی است. به نظر شما این شماره ها تاثیرگذارند؟ خوب ، ما می دانیم چه فکر می کنید – دوربین 108 مگاپیکسلی از ترتیب QuadBayer استفاده می کند ، بنابراین شما کسی را گول نمی توانید بزنید . در شیائومی می نوت 10 ، این گوشی با وجود داشتن لنز 108 مگاپیکسلی، تنها با 27 مگاپیکسل عکس می گیرد بنابراین اختلاف وضوح به جا و 9.25 برابر است.

Galaxy note vs Mi note 10

بله و شما درست می گویید. ما سعی نمی کنیم کسی را فریب دهیم. سیستم های دوربین چیزهای پیچیده ای هستند و این دو از نسل های مختلفی ناشی می شوند ، بنابراین مقایسه مستقیم اندازه ، مساحت یا مگاپیکسل به سختی امکان پذیر است. سنسور 108MP تقریباً 3 برابر مساحت سنسور دیگر است. 2.25x پیکسل بیشتر در دوربین شیائومی می نوت 10 وجود دارد و هنگامی که شما 4 پیکسل مجاور را با یکدیگر ترکیب می کنید ، اندازه پیکسل حاصل حدود 30٪ بزرگتر از اندازه تلفن Galaxy نوت می شود.

مقاله‌های مرتبط:

دوربین های Note 10 و Mi Note 10

سیستم های مدرن دوربین موبایل نه تنها در مورد سخت افزار ستاره ای هستند بلکه این برتر بودن در مورد نرم افزار هوشمندانه نیز وجود دارد. انباشت چندین عکس به صورن یکپارچه در پس زمینه اتفاق می افتد و این باعث کاهش نویز می شود که دامنه پویا را افزایش می دهد و عکس های شبانه ای را فراهم می کند. حدس می زنید که یک عکس با دوربین 108 مگاپیکسلی باید بی نهایت بهتر از یک دوربین 12 مگاپیکسلی باشد!  اما تجربه ما به ما آموخته است که هیچ چیزی را برای استفاده مناسب نگیریم ، بنابراین تصمیم گرفتیم ببینیم که آیا دوربین 108 مگاپیکسلی همیشه بهتر از دوربین 12 مگاپیکسلی است و اگر هست ، چقدر بهتر است.

Galaxy note vs Mi note 10

همانطور که نمونه های این مقاله را عنوان کردیم ، یکی دیگر از خصوصیات سنسور 108MP برجسته تر شدن سوژه هاست. فقط وضوح تصویر گسترده تر نمی شود بلکه اندازه فیزیکی تصویرگر نیز با عمق میدان و سنسورهای بزرگتر اتفاق می افتد. در این نوع از لنز ها بسته به وضعیت تصویربرداری این موضوع می تواند یک چیز خوب یا یک مسئله بزرگ باشد. به طور کلی باید منتظر باشیم تا سنسور 108 مگاپیکسلی از سامسونگ گلکسی اس 11 را با نوت 10 مقایسه کنیم و نتیحه بگیریم که کدام یک بهتر عمل می کند.

منبع gsmarena
برای بروز ماندن مشترک خبرنامه ما شوید.
برای دریافت آخرین اخبار ها و پیشنهادات ویژه به طور مستقیم در صندوق پستی خود، ایمیل خود را ثبت کنید.
شما می توانید در هر زمان لغو اشتراک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.