بررسی موبایل

مزدا سی ایکس 30 و ویژگی های آن ( Mazda CX-30 )

هرچه فکر شما باشد – خوب ، بد یا بی تفاوت – درباره بخش SUV متقاطع همیشه در حال گسترش ، این وسایل نقلیه ها جایی نمی روند. به خصوص SUV های کم فشار ، که پیش بینی می شود تا پایان سال 2019 به 796118 واحد برسد. این رقم با افزایش 304 درصدی در فروش از سال 2015 برابر است. در مورد کوچکترین پیشنهاد SUV فعلی مزدا ، CX-3 (یعنی دینامیک ، طراحی) چیزهای دلپذیر زیادی وجود دارد ، اما ظاهراً مزدا سی ایکس 30 جدید ظاهراً مفهوم بیشتری پیدا می کند. با به اشتراک گذاشتن سکوی خود با Mazda3 فعلی (CX-3 از Mazda2 کوچکتر) ، مدل 2020 CX-30 جسورانه تر ، بهتر و احتمالاً حتی پویاتر از هر کدام از نمونه های مزدا است که پیش از آن قرار گرفته است.

بررسی 2020 Mazda CX-30

با توجه به جزئیات ، تیم تحقیق و توسعه مزدا  به جای اینکه فقط مدل های اولیه تولید را از طریق سرعت های سخت رانندگی در آب و هوای خشن (زمستان های میانه غربی و بیابان های مرگبار ، کسی بکنیم) یا تست بعد از تست روی مسیر  یا سفرهای جاده ای با صرفه جویی در سوخت و یا حتی بازی با الگوریتم های CPU ، آزمایش کند آنها را مطالعه کردند. بنابراین ، این همه تحلیل آناتومیکی دقیقاً چه چیزی را ایجاد می کند؟ خوب ، CX-30 احتمالاً بهترین کراس اوور غیر لوکس در بازار است. بله ، این حرف بسیار زیاد است، به ویژه هنگامی که وسایل نقلیه در این بخش (اکثر آنها) از نظر هدف مشکوک هستند چرا که فاقد ابزار دنیای واقعی هستند و معمولاً از یک دریچه یا واگن مقایسه می شوند.

2020 Mazda CX-30

سیستم تمام چرخ محرک هرگز مانع از سبک رانندگی در مزدا سی ایکس 30 نمی شود. و هیچ چیز CX-30 از نظر کمک راننده یا ویژگی های ایمنی احساس مزاحمت ایجاد نمی کند. به نظر می رسد نیمی از زمان غیرفعال بودن این سیستم ها به دلیل باران یا یخ مانع شدن سنسورهاست اما آنها پرمخاطب ترین هایپرستار بچه هستند. و اگر ترجیح می دهید بدون هشدار بروید ، یک دکمه منفرد مانیتور کردن نقطه کور ، هشدار عبور و مرور ترافیکی عقب ، هشدار برای خروج از خط و کمک به نگه داشتن خط را غیرفعال می کند.

ویژگی های فناوری Mazda CX-30

نه دلیلی برای احساس ناامنی وجود دارد. CX-30 بدون توجه به وضعیت بارش ، همیشه آماده است. مزدا سی ایکس 30 حتی هنگام فشار دادن وسیله نقلیه و به دست آوردن برخی از لغزش چرخ ، کمک می کند اما هرگز رانندگی را از دست شما نمی گیرد. به نظر می رسد سیستم های عجیب و غریب ، اما گاهی اوقات سیستم های اتومبیل مدرن شما را به موقعیت هایی که در وهله اول سعی می کنید از آن جلوگیری کنید ، مجبور می کند.

مزدا سی ایکس 30

به عنوان مثال ، شما در وسط جاده زباله ها را مشاهده می کنید و یک مانور فرار است آن را انجام دهید. با این حال ، وسیله نقلیه آنچه شما می بینید را نمی بیند ، بنابراین ، سعی می کند شما را مجبور به بازگشت به خط کند. بنابراین ، در آنجا هستید که با وسیله نقلیه برای جلوگیری از برخی سنگها می جنگید. شما در حال تلاش برای امنیت هستید ،  اما در واقعیت ، هیچ کس ایمن نیست.

ترمز گرفتن از اعتماد به نفس اما در عین حال نرمی در سطح خودرو برخوردار است به طوری که شما و سر مسافران خود را دچار لقمه متوقف و خاموش نکنید. فرمان Mazda دقیق است ، نسبت به ورودی های راننده واکنش نشان می دهد اما هرگز خیلی محکم یا خیلی پیچ خورده نیست. چرخاندن بسیار بی دردسر و شهودی است.

موتور Mazda

مزدا سی ایکس 30 مجهز به یک موتور چهار سیلندر خطی 2.5 لیتری است که همان پیشرانه ای می باشد که در مزدا3 وجود دارد . 186 اسب بخار قدرت و گشتاور 186 پوندی آن بیش از حد برای صعودها و نزولات ارتفاع است. توجه داشته باشید موتور به لطف کابین فوق العاده آرام عمدتاً مبهم است. در مقایسه با سالهای گذشته مزدا سی ایکس 30 تقریباً ناشنوا است..

2020 Mazda CX-30

وقتی در حالت Sport هستید ، موتور خودش را به صدا در می آورد ، اما بهترین صدا نیست. به نظر می رسد چنین حالتی در مزدا احمقانه است ، به هر حال ، وقتی وسایل نقلیه در وهله اول توسعه می یابند. در حقیقت ، حالت Sport فقط بر انتقال و چیز دیگری تأثیر می گذارد. هیچ تغییری در سیستم تعلیق یا کنترل آن وجود ندارد. فقط دنده دور در هر دور تغییر می کند . جالب اینجاست که در حالت دستی ، CX-30 دنده را نگه می دارد. در صورت تمایل می توانید در ابتدا دوباره تغییر دهید.

 

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا