اخبار خودرو

با ما و بررسی ویژه فولکس واگن پاسات 2020 همراه شوید

فولکس واگن همچنان در بخش سدان با اندازه متوسط ​​قمار می کند. با این حال ، این برند از بازی های زیاد با مدل فولکس واگن پاسات 2020 فاصله دارد. در حالی که چین و اروپا هر کدام مدلهای جدیدتری را از Passat دریافت می کنند که براساس معماری مدولار ماژولار مارک تجاری طراحی شده اند ، سربازان آمریکایی Passat مشخصات ایالات متحده با همان زیرپوشهای مبتنی بر PQ که از سال مدل 2012 به آن اعتماد کرده اند ، فعال می شوند.

ویژگی های منحصر به فرد Passat 2020

با وجود اسکلت قدیمی ، Passat 2020 تقریباً شبیه به خودروی سال گذشته نیست. تقریباً تمام صفحه های بدنه Passat جدید هستند (فقط صفحه سقفی آن را حمل می کند) ، و طراحی مجدد خارجی نتیجه مناسب تری نسبت به سدان متوسط ​​فولکس واگن را می دهد. تجدید نظر در خطوط پنجره و شانه گذر پاسات پویایی بیشتری را به یک ظاهر طراحی اضافه می کند. این ویژگی ها یک قسمت جلویی پر حجاب تر را تشکیل می دهد که مسئولیت بخش اعظم 1.7 سانتی متر این سدان از طول اضافی است. چراغهای جلو LED در سراسر صفحه استاندارد است و لامپ ها در حاشیه های بزرگی قرار دارند که دارای مشبک کرومی Passat هستند.

فولکس واگن پاسات 2020

در حالی که مطمئناً Passat نسبت به گذشته کسل کننده تر به نظر می رسد اما طراحی آن هنوز فاقد ظرافت و جذابیت رقبا مانند Hyundai Sonata و Mazda6 است. امتحان کردن اتومبیل رانی Passat R-Line ، زیبایی شناسی سدان را تا حدودی بهبود می بخشد. از جذاب ترین چهره های تر و جلوی عقب و عقب ، اسپویلر لب نصب شده در صندوق عقب ، و چرخ ها و لاستیک های 19 اینچی تشکر می کنم که گلگیرها را به مراتب بهتر از تنظیم 17 اینچی مدل های سطح پایین S و SE یا 18 اینچی پر می کند. این تریم بر روی همان توربوشارژر 2.0 لیتری درون خطی چهار تکیه می کند که تمام مدل های Passat را قدرت می دهد. مانند سال گذشته ، این موتور 174 اسب بخار قدرت تولید می کند اما گشتاور با 22 پوند پوند برای کل 206 افزایش می یابد.

ویژگی های فنی فولکس واگن پاسات 2020

گیربکس اتوماتیک شش سرعته استاندارد در اعمال خود بسیار غافلگیرانه است و با میل به ضخامت پدال شتاب دهنده ، آن را به آرامی پایین می آورد. با گذشت تقریباً چشمگیری از توربوشارژر آن و اوج گشتاور 1700 دور در دقیقه ، پیشرانه Passat همراهی قابل قبولی را در بزرگراه های وسیع که در جنوب کالیفرنیای جنوبی قطع می شود ، اثبات می کند. گیربکس اتوماتیک شش سرعته استاندارد در اعمال خود بسیار غافلگیرانه است و با میل به ضخامت پدال شتاب دهنده ، آن را به آرامی پایین می آورد. فشار دادن یا کشیدن روی اهرم دنده دستی یا ضربه زدن به دستگیره های چرخ فرمان R-Line امکان کنترل دستی گیربکس را فراهم می کند.

volkswagen passat 2020

به لطف پیچش اضافی موتور و نسبت رانندگی نهایی کوتاه تر (3.9: 1 در مقابل 3،2: 1 در سال گذشته) ، طبق گفته ها ،پاسات یک نیمه دوم از اسپرینت خود را به 60 مایل در ساعت کاهش می دهد. ما شرط می بندیم که این مدل اکنون در حدود 7.5 ثانیه از علامت مایل در دقیقه بازدید کند. با این حال این خودرو از اقتصاد سوخت رنج می برد ، و پاسات می بیند که رتبه بندی های آن از آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) در هر گالن با دو مایل در گالن سقوط می کند و به 23 مایل در هر گالن برای شهر می رسد .

نمای درونی و ویژگی های خاص Passat

این سدان با سایز متوسط ​​، از صندلی راننده استقبال می کند. با این وجود آنچه یک بار دیگر از پاسات ارائه نشده است، یک فرمان محور است. در عوض ، پنجه مدل در سمت راست تنظیم نشده است و این باعث می شود در طی دوره های طولانی در پشت چرخ حالت رانندگی حالت نامطبوعی ایجاد نشود. فولکس واگن باید برای طراحی مجدد صفحه های بدنه Passat مبلغ کمتری خرج کرد و سرمایه گذاری بیشتری را برای تغییر مجدد ستون فرمان سدان انجام داد.

پاسات

به طور کلی ، تغییر در فضای داخلی فولکس واگن پاسات 2020 نسبت به نمای بیرونی آن احساس جاه طلبی می کند. در حالی که داشبورد طراحی مجدد این مدل از نشانه های معاصر مانند دریچه های هوا استفاده می کند که به نظر می رسد عرض کابین را در بر می گیرد ، سیستم سرگرمی صفحه لمسی 6.3 اینچی آن و سنجش های آنالوگ فاقد قابلیت های فن آوری هستند و صفحه لمسی 8.0 اینچی و سنجش دیجیتال 10.3 اینچی است.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا