اخبار خودرو

تویوتا یاریس کراس و یک پیشرانه هیبریدی جذاب!

تویوتا در ابتدا قصد داشت از کراس اوور کوچک جدید خود در ماه مارس در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی کند ، اما لغو این رویداد که ناشی از همه گیری کروناویروس بود سبب شده است که خودروساز وادار به تنظیم مجدد این نمایش برتر شود و در این نمایش خود کراس اوور Toyota Yaris Cross را معرفی کند. به عبارتی تویوتا یاریس کراس، یک خودروی جذاب تر از تویوتا یاریس هاچ بک است. این شرکت اعلام کرده است که اولین خودرو را برای هفته ها یا حتی ماه ها به تعویق می اندازد ، اما انتظار اکنون تمام شده است زیرا Toyota آماده معرفی کراس اوور Toyota Yaris Cross است.

Toyota Yaris Cross

یک معرفی اساسی از Toyota Yaris Cross!

Toyota Yaris Cross جدید که در با طراحی به مانند C-HR به بازار عرضه می شود، این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در Toyota Yaris Cross، چرخ های سوپرمین با اندازه 2560 میلی متر (100.8 اینچ) در حالی که طول اضافی دارد افزایش می دهد و طول کلی آن 240 mm (9.4 اینچ) به 4180 میلی متر (164.5 اینچ) است. همچنین 20 میلی متر (0.8 اینچ) گسترده تر و 90 میلی متر (3.5 اینچ) بلندتر از یاریس هاچ بک است. این در حالی است که تویوتا یاریس کراس به طور قابل توجهی کوچکتر از C-HR ذکر شده است.

تویوتا یاریس کراس

این ویژگی به عنوان یک طراحی خوب معرفی می شود و یک حرکت عاقلانه است که باید خریداران بیشتری را به نمایشگاه های تویوتا جلب کند زیرا همه مردم عاشق یک ظاهر طراحی شده عجیب و غریب C-HR نیستند. در عین حال، ردپای بزرگتر آن در مقایسه با یاریس هاچ بک سبب شده است که طراحی این خودرو عملی تر شود چرا که با استفاده از صندلی های عقب تقسیم شده 40:20:40 افزایش یافته است.

خرید Toyota Yaris Cross منطقیست؟!

خریداران می توانند سفارش تویوتا یاریس کراس را با چرخ هایی به اندازه 18 اینچ و یک رنگ جدید براق به نام برنج طلایی سفارش دهند، در حالی که صندوق عقب برقی اختیاری باعث می شود بارگیری و تخلیه بار آسان تر شود. پس از باز کردن قسمت محموله، کف را می توان در ارتفاع تنظیم کرد و همچنین بسته به آنچه برای حمل نیاز دارید، می توانید قسمت بار را به دو قسمت تقسیم کنید. حتی یک سیستم کمربند وجود دارد که به صاحبان امکان می دهد اشیاء را در محل خود فیکس کنند، بدون اینکه در هنگام رانندگی نگران مواردی باشند که در صندوق، حرکت می کنند.

تویوتا یاریس کراس

درایو تمام چرخ در بخش SUV کوچک اروپا چندان رایج نیست ، به همین دلیل خوشحالیم که گزارش می دهیم تویوتا یاریس کراس یک طرح AWD همراه با پیشرانه ترکیبی متشکل از یک موتور بنزینی سه سیلندر 1.5 لیتری بنزینی است که با یک موتور الکتریکی کار می کند. موتور احتراق تا 40 درصد از راندمان حرارتی برخوردار است و می تواند وسیله نقلیه را به تنهایی در حالت چرخ محور از نظر قدرتی تغذیه کند. هنگامی که سنسورها شرایط ضعیفی را در دست گیرند، سیستم AWD لگد می زند و به راننده کمک می کند تا باران، برف و حتی شن را بدون مشکلی پشت سر بگذارد.

Toyota Yaris Cross

میزان کل تولید هیبریدی برای تویوتا یاریس کراس 116 اسب بخار است که شاید خیلی زیاد به نظر نرسد، اما آیا شما واقعاً به یک کراس اوور شهری محور نیاز بیشتری دارید؟ تویوتا ادعا می کند که مدل های چرخ محور جلو تویوتا یاریس کراس انتشار CO2 کمتر از 120 گرم در کیلومتر دارند، در حالی که مدل AWD در رژیم WLTP زیر 135 گرم در کیلومتر CO2 را منتشر می کند.

Toyota قصد دارد سالانه بیش از 150،000 واحد Toyota Yaris Cross در کارخانه Valenciennes خود در فرانسه بسازد ، جایی که صلیب تویوتا یاریس کراس در کنار سوپرمین هایی که پایه آن مستقر است، مونتاژ می شود. این وسیله نقلیه کوچک سواری بالاخره پس از رونمایی در خانه و در ژاپن در پاییز امسال در تابستان 2021 به بازار اروپا می رود.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا