اخبار خودرو

بررسی خودروی تویوتا راوفور (Toyota RAV4)

تویوتا راوفور مدل 2019 کفش های بزرگی برای پر کردن دارد. سلف آن ، حتی به عنوان یکی از گزینه های قدیمی تر در کلاس خود ، در سال 2018 به فروش فوق العاده خوبی رسید. با ظاهری چشم نواز ، پویایی بهبود یافته و تجهیزات ایمنی فعال تر ، RAV4 جدید پیشرفت بزرگی از سلف خود است.

2019 Adventure RAV4 Adventure: جوانب مثبت و منفی

RAV4 به زودی مسیر Rubicon Trail را به دست نخواهد آورد ، اما ما می توانیم از نکات کافی برای مدل Adventure استفاده کنیم. روکش پلاستیکی ، چرخ ها و ضربه گیرها را پوشش می دهد ، یک صفحه پلاستیکی نقره ای در قسمت جلویی ، نشان های مشکی ، دیسک استاندارد همه چرخ ها و ترخیص از زمین بهتر وجود دارد که باعث بهبود توانایی در جاده های نرم آن می شود (8.6 اینچ در مقابل 8.4 در مدل های LE و XLE ) این محدودیت ها در پارکینگ فروشگاه های مواد غذایی نمی دانند چه چیزی به آنها آسیب دیده است.

تویوتا راوفور

قسمت داخلی تویوتا راوفور در همه جا ذخیره سازی شده است. در تریم های ماجراجویی ، حباب های کوچک ذخیره سازی به لطف رنگ نارنجی سوخته و پوشش لاستیکی سفت و سخت خود را نشان می دهند. راننده یک کبیبی به اندازه آیفون در سمت چپ فرمان و یک شارژر تلفن اختیاری بی سیم که در لاستیک نارنجی قرار دارد جلوتر از تعویض دنده قرار می گیرد. در همین حال مسافر جلو یک کابین بزرگ به طور مستقیم در مقابل او قرار می گیرد که قادر است هم تلفن همراه و هم یک iPad داشته باشد. بقیه تارها از چرم سفید (فاکس) خوبی با دوخت نارنجی استفاده می کنند که تقریباً لکسوس-ایسک را احساس می کنید.

ویژگی های خودرو Toyota Rav4

به طور معمول کراس اوورها در این کلاس جذاب نیستند (مگر اینکه Mazda CX-5 را بشمارید) ، اما ما با عملکرد و احساس RAV4 Adventure شکست خورده ایم. به گوشه ها پاسخ می دهد ، راحت است و در قسمت های تنگ ساخته شده است. کافی است که بتوانید از طریق سیلوهای عبور از جاده عبور دهید و یک تن حرکت ندهید ، و اگرچه فرمان برای کلاس کمی سنگین است ، اما با توجه به ماهیت ماشین ما در قالب ماجراجویی ، احساس می کند در اینجا مناسب است.

Toyota RAV4حتی در حالت Sport (بیشتر در Eco و Normal) ، RAV4 برای پاسخگویی به ورودی های شتاب دهنده کند است. فشار دریچه گاز را اعمال کنید و یک ثانیه طول می کشد تا موتور حرکت کند. فشار بیشتری وارد کنید ، و RAV غیر طبیعی به جلو می روند. علیرغم موتور طبیعی خود ، تاخیر دریچه گاز RAV برخی را به این فکر می اندازد که موتور توربو با حرکات آرام باشد. چهار سیلندر 2.5 لیتری تنها 203 اسب بخار قدرت و 184 پوند فوت گشتاور تولید می کند. در غیر این صورت موتور هشت سرعته اتوماتیک و چهار سیلندر با هم به طور منسجم کار می کنند.

هزینه

تقریباً با هر گزینه ، ماجراجویی تویوتا راوفور ما نزدیک به 40،000 دلار هزینه دارد. آخ. این کراس اوور خوب است ، اما با این قیمت ، خریداران ممکن است بخواهند به سمت لکسوس حرکت کنند. هر دو UX و NX با کمتر از 40،000 دلار شروع می شوند و بسیاری از ویژگی های مشابه (اگر نه بیشتر) را دارند. با توجه به شجره نامه لوکس خود ، کابین های UX و NX نیز کمی بهتر هستند. همانطور که RAV4 دوست داشتنی است ، 40،000 دلار یک پیشنهاد دشوار است.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا