اخبار خودرو

خودرو تویوتا کرولا جی آر برای ایالات متحده می تواند 296 اسب بخار داشته باشد

تویوتا کرولا جی آر یک قطعه میوه ممنوعه دلپذیر است که به ایالات متحده نمی آید ، اما هنوز هم امید وجود یک کرولا با عملکرد بالا در آمریکا وجود دارد. شایعه جدید Car Sensor در ژاپن حاکی از آن است که مدل جدید شرکت تویوتا که احتمال حضور در آمریکا دارد، می تواند 296 اسب بخار قدرت (220.6 کیلووات یا 300 متر اسب بخار) داشته باشد.

ویژگی های خودروی تویوتا

گفته می شود این موتور نسخه تنظیم شده 1.6 لیتری توربوشارژ سه سیلندر از GR Yaris است. افزایش قدرت موتور به 296 اسب بخار از 257 اسب بخار فعلی (192 کیلووات) نباید خیلی سخت باشد زیرا Litchfield در حال حاضر کیت هایی دارد که خروجی 305 اسب بخار (227 کیلووات) را تامین می کند. نیرو از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی کار می کند. درایو تمام چرخ با سه حالت وجود دارد که تقسیم گشتاور جلو و عقب را تغییر می دهد. طبق گفته Car Sensor ، تویوتا از نسخه پنج درب کرولا به عنوان نسخه پایه تویوتا کرولا جی آر استفاده می کند. ترفندهای بیرونی شامل سپرهای اصلاح شده ، گلگیرهای جلو و عقب بازتر با مجاری در آنها و دریچه ای در کاپوت برای اتلاف گرما از موتور است.

rendering toyota corolla gr

حتی جزئیات دلپذیرتر این انبوه شایعات مربوط به قیمت تویوتا کرولا جی آر است. براساس این گزارش ، همین خوردو با این دریچه در ژاپن قیمتی بین 3.5 میلیون ین (32395 دلار با نرخ ارز فعلی) تا 4.0 میلیون ین (37.021 دلار) دارد. برای مقایسه ، GR-Yaris RZ چهار چرخ متحرک دارای قیمت اولیه 3.96 میلیون ین (36650 دلار) است. اگر این اعداد و ارقام مربوط به قیمت تویوتا کرولا جی آر درست از آب در بیایند ، این خودروی داغ داغ می تواند یک معامله کاملاً مناسب باشد چرا که قیمت بی نظیری برای آن در نظر گرفته شده که بازار زیادی را به سمت خود جلب می کند.

تویوتا کرولا جی آر و ایالت متحده

در ژاپن نیز ممکن است نسخه تویوتا کرولا جی آر واگن تورینگ وجود داشته باشد که از یک موتور 2.0 لیتری با کمک هیبرید استفاده کند. از آنجا که این مدل در ایالات متحده موجود نیست ، احتمال آمدن آن به آمریکا کم به نظر می رسد ولی نشدنی نیز نیست. در حالت کلی به نظر می رسد که شرکت تویوتا این نسخه ارزان قیمت تر را تنها برای کشورهای اروپایی و آسیایی در نظر گرفته است که با پیشرانه کم توان تر نیز کار می کند.

تویوتا کرولا جی آر

شایعات حاکی از آن است که تویوتا کرولا در سال 2021 آغاز به کار خواهد کرد اما ممکن است تا سال 2023 در ایالات متحده برای فروش نباشد. این هنوز به این معنی است که دریچه داغ می تواند تا نیمه دوم سال 2022 در نمایشگاه های آمریکایی باشد. در سال 2019 ، توشیو کانئی ، معاون طراح اصلی تویوتا ، تأیید کرد که این خودرو در دست توسعه است اما هنوز اخباری در خصوص نسخه تکمیل شده از این خودرو در دسترس نیست. به طور کلی طراحی در نظر گرفته شده برای تویوتا کرولا جی آر نیز جذاب تر از دیگر نسخه هاست که با پیشرانه خوبش، بهتر از همیشه تعریف می شود.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا