اخبار خودرو

تویوتا آوالون (Toyota Avlaon 2020) ، جنگ جوی جاده ها

تویوتا آوالون اتومبیل سابق نبوده است. در واقع بهتر است تقریباً هر نسخه از مدل فعلی ننگ و شرایط بازنشسته یک بار مترادف از محصول را برای خصوصیات بیشتر رشد می کند. آوالون فعلی با استفاده از فناوری های مدرن برای بوت شدن ، آرام و آماده است. اما هیچ نسخه ای با همان دوز سرگرم کننده و همچنین Toyota Avalon TRD جدید اسپرت ، قابلیت و راحتی یکسانی را ارائه نمی دهد.

همه چیز درباره Avalon

همراه با Camry TRD ، Avalon TRD یکی از پیشنهادات عجیب و غریب در بازوی عملکرد نزدیک به 40 سال در ایالات متحده است اما تقریباً مانند کامیون ها و SUV هایی که دارای نام اصلی خود است ، Avalon TRD کوتاه نیست. Avalon TRD در واقع به نظر می رسد نوع بدی است. این چیزی است که ما هرگز تصور نمی کردیم از سدان کاملاً معمولی تویوتا بگوییم. چرخ های TRD 19 اینچی (همان Camry TRD) ،  قرمز و اسپویلر مشکی ، مطابق با به روزرسانی های پنهان در زیر پوست ، قسمت بیرونی را محکم می کنند.

تویوتا آوالون

برخی از همان وسایل استفاده شده در داخل کابین ، ویژگی هایی مانند دوخت قرمز ، صندلی ورزشی قرمز و سیاه و بله کمربند ایمنی قرمز. تمام نگاه برای یک Avalon جاه طلبانه است ، اما کار می کند. گرچه ، دقیقاً مانند تور آوالون که در آن مستقر است ، مشبک عظیم TRD در جبهه های جلو را به خود اختصاص می دهد. این توجه از عناصر یک ظاهر طراحی شده جذاب برای سدان اسپرت ، به ویژه نوار نور دوست داشتنی به طول تنه و نکات اگزوز دوتایی مخصوص TRD – جلب توجه می کند – و فقط در حدود 20 درصد از آن در واقع اجازه می دهد تا در هوا باشد.

ویژگی ها مدل TRD از Avalon

تویوتا نوار را برای Avalon TRD بالای دروازه قرار داد. مهندسان کیا استینگر و آئودی A6 را به عنوان رقبای اصلی خود معرفی می کنند – دو سدان بسیار خوب. در حالی که اعتماد به نفس تویوتا را تحسین می کنیم . Avalon TRD دارای ویژگی های قابل بازخورد زیادی در جاده است که باعث می شود آن را رقابتی کند ، حتی اگر در نهایت نتواند شمع را برای عملکرد استینگر یا پالایش و آمادگی آلمانی A6 نگه دارد.

تویوتا آوالون

تقویت کننده های شاسی و به روزرسانی های تعلیق کمک می کنند. با برخورداری از سخت تر بودن بهارهای Avalon TRD (10 درصد در جلو ، 50 درصد عقب نسبت به تورینگ) و مهاربندی زیرپوش بزرگتر ، این خودرو از صندلی راننده سفت و سخت می شود. گوشه های Avalon TRD به طور مساوی و در یک دوره اتروکوس پیچ خورده و برپایه تگزاس موتور Speedway راه اندازی شده است. حداقل ، بیش از هر آوالون دیگر قبل از آن.

رانندگی با Avalon

Avalon TRD یک اسباب بازی نیست ، اما برای بزرگراه های سریع  تگزاس جایی که ما آن را آزمایش می کنیم ، کاملاً مناسب است. تویوتا آوالون TRD با سرعت بزرگراه، آرام و راحت ساخته شده است. قدرت 301 اسب بخار استاندارد V6 3.5 لیتری استاندارد کافی است که Avalon TRD سرعت خارج از خط و پانچ زیادی را در بالای محدوده rev فراهم می کند. به روزرسانی های سیستم تعلیق سواری باعث می شود که سواری به طور قابل ملاحظه ای محکم تر شود ، که احتمالاً مانع از خریدار سنتی خریداران آوالون می شود.

Toyota Avalon TRD

تنها چیزی که مانع از تویوتا آوالون TRD می شود ، گیربکس شیب دار هشت سرعته آن است. این انتقال بیش از حد جاه طلب است ، بسیار زود هنگام و به سرعت تغییر می کند و از حالت دستی کامل جلوگیری می کند ، حتی در تهاجمی ترین حالت و ما (مانند بسیاری از مشتریان) یک گزینه تمام چرخ را ترجیح می دهیم. Avalon TRD در هر دو انتها با قدرت ظاهر شده است .

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا