اخبار خودرو

آیا تسلا مدل اس، رکورد پورشه تایکان را می شکند؟!

همانطور که می دانید پورشه رکورد جدیدم خودروهای الکتریکی را در پیست نوربرگ با وسیله نقلیه الکتریکی تایکان خود شکسته است و به همین دلیل تسلا با یک اتومبیل ساز آلمانی رقابت می کند و در تلاش است تا بتواند این مقام را از پورشه بگیرد . به طور کلی تسلا علاقه دارد تا مانند گذشته در صنعت خودروهای الکتریکی جزو اولین ها و بهترین ها باشد .

رقابت تنگانگ پورشه و Tesla

چند روز پس از اعلامیه پورشه در خصوص شکستن رکورد خودروهای الکتریکی بود که سدان های اصلاح شده توسط تسلا مدل اس دستگیر شدند و اخبار از آن ها منتشر شد که سبب مشهور شدن و تیتر اول شدن این خودروها شد .

زمانی که تسلا برای تغییر خودروی خود، در نظر گرفته بود ، بسیار کوتاه بود به طوری که این شرکت قول بازگشت خودروهای خود را در ماه اکتبر داده بود و هم اکنون نیز اطلاعاتی از این خودرو منتشر شده است که نشان از خوش قولی تسلا دارد . عکس های جاسوسی جدیدی که از این سدان اصلاح شده با نام تسلا مدل اس در ماه می نشان داده شده است کمی متفاوت تر از چیزی است که قبلاً دیده‌ایم .
قابل توجه ترین ویژگی که در این خودرو دیده می شود ، خروجی هوای جلو و در پشت چرخ خودروست که این می‌تواند به خنک کردن ترمز ها و آیرودینامیک خودرو کمک کند و عملکرد متفاوتی را در مقایسه با پورشه به نمایش بگذارد.

تغییرات اعمال شده در خودروی جدید Tesla

تفاوت عظیم دیگری که در خصوص تسلا مدل جدید وجود دارد دیفیوزر عظیم پشتی است که در زیر سپر عقب قرار می‌گیرد . این تغییرات نیز با باز هم می‌تواند به آیرودینامیک و قدرت خودرو کمک کند . اصلاحات قبلی که در خودروی تسلا صورت گرفته بود از جمله باز کردن و گسترده کردن شبکه جلو و ترمزهای سرامیکی جدید بدون تغییر باقی مانده است چرا که همه اینها از جمله ویژگی‌های حرفه ای و آیرودینامیکی آن به شمار می رود .

یک فرصت خوب وجود دارد و نشان می دهد که تسلا در حال حاضر به طور غیر رسمی رکورد پورشه را شکسته است . ماه گذشته گزارشی ارائه شد که نشان می داد این تستها می‌تواند ۲۰ ثانیه کامل رکورد پورشه را مورد ضرب و شتم قرار دهد . با این حال اگر تسلا کرد پروژه را شکست می داد، ممکن است خودروساز آلمانی پورشه بتواند دامنه سریعتری را برای تایکان خود در نظر بگیرد . هنگامی که پورشه با تایکان پیست را ترک کرد و رکورد جدید را به ثبت رساند ، از همان زمان قصد کرد که این کار را با تایکان توربو نیز انجام دهد .
تایکان مدل معمولی می‌تواند ۶۱۶ اسب بخار قدرت تولید کند . این در حالی است که تایکان توربو توانایی تولید ۷۵۱ اسب بخار را داراست .

برنامه Tesla چه خواهد بود؟

 

برای اینکه تسلا به طور وسیعی بتواند پورشه را مورد ضرب و شتم قرار دهد باید تغییراتی مهم در اتومبیل های خود ایجاد کند تا بتواند عموم خریداران را به سمت خودروی خود بیاورد . این چیزی است که مدیر عامل تسلا با بسته Plaid انجام خواهد داد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا