اخبار خودرو

همکاری شرکت سوزوکی هیبریدی با تویوتا برای تولید خودرو هیبریدی

فروش سوزوکی هیبریدی این پاییز آغاز می شود. سوزوکی با افزودن SUV جدید هیبریدی پلاگین Across ، مجموعه خدمات خود را در اروپا گسترش داده است. در اصل این خودروی تویوتا یک نسخه جدید از Toyota RAV4 Prime PHEV تویوتا است و  این مدل به اولین ثمره همکاری بین شرکت ژاپنی و تویوتا در سال گذشته اعلام شد.

سوزوکی هیبریدی

اولین همکاری سوزوکی هیبریدی با تویوتا!

از لحاظ بصری ، مطمئناً هیچ مشکلی در زیرپوش های تویوتا در زیر بدنه وجود ندارد ، اما حداقل Across چند مورد تجسمی ایجاد می کند تا آن را از نسخه اصلی متمایز کند و. به خودروهای سوزوکی نزدیک کند. این تغییرات شامل یک جبهه جلو مجهز به چراغهای بزرگتر و چراغهای روشن LED است. نمای جانبی تقریباً بدون تغییر باقی مانده و وضعیت در پشت مشابه است. هنگامی که فروش در اروپا از پاییز امسال آغاز می شود ، SUV سازگار با محیط زیست با ویژگی انتخاب شش رنگ ارائه می شود.

Suzuki Across

در زیر کاپوت این خودروی سوزوکی هیبریدی، یعنی Across سیستم هیبریدی پلاگین متشکل از یک موتور بنزینی 2.5 لیتری متکی استفاده شده است که از دو موتور الکتریکی ، یکی برای هر محور و یک باتری 18.1 کیلووات ساعتی مجهز به کف پشتیبانی می کند. موتور احتراق چهار سیلندر 173 اسب بخار (129 کیلووات) تولید می کند ، در حالی که موتورهای برقی به ترتیب 180 و 54 اسب بخار (134 و 40 کیلو وات) اضافه می کنند. خروجی ترکیبی اعلام نشده است اما RAV4 Prime PHEV  در حدود 302 اسب بخار (225 کیلو وات) را ارائه می دهد و ما انتظار داریم که Across از اوج خروجی یکسانی برخوردار باشد.

سوزوکی هیبریدی

برخی از ویژگی های سوزوکی هیبریدی!

سوزوکی پیش از شروع موتور 2.5 لیتری با انتشار CO2 22 گرم در هر کیلومتر که مطابق با استانداردهای WLTP اندازه گیری می شود ، 46 مایل (75 کیلومتر) برد خالص از پیشرانه هیبریدی را وعده می دهد. حداکثر سرعت 112 مایل در ساعت (180 کیلومتر در ساعت) عنوان شده است که برای خودرویی در کلاس شاسی بلند ها بسیار خوب به نظر می رسد. شما می توانید با هزینه 26770 دلار نسخه استاندارد تویوتا راوفور را خریداری کنید اما حالا باید ببینیم که این خودروی شاسی بلند سوزوکی هیبریدی، چه قیمتی خواهد داشت و با چه ویژگی های عرضه می شود.

سوزوکی هیبریدی

بسته به شرایط ، پیشرانه می تواند تغییرات گشتاور عقب را از 100: 00 تا 20:80 تحویل دهد. Across همچنین به حالت Trail مجهز شده است ، که به عنوان یک کنترل دیجیتال اتوماتیک با لغزش محدود عمل می کند و تضمین می کند “بهترین کنترل ممکن بر روی سطوح لغزنده” برای راننده پدیدار شود که شرایط سواری با خودرو را بهبود می بخشد. این سیستمی است که ترمزها را روی چرخ هایی اعمال می کند که تعادل خود را از دست می دهند و دچار لغزندگی می شوند و گشتاور را بر روی چرخ هایی که گیربکس را حفظ می کنند ، تغییر می دهد.

به طور کلی در این نمونه از خودروی سوزوکی هیبریدی تلاش شده است تا بهترین تکنولوژی ها و فناوری ها گرد هم آیند. البته که این تکنولوژی و فناوری در کنار یک دیگر، سبب ایجاد هزینه هستند و باید منتظر باشیم و ببینیم که این دو شرکت برای کنترل هزینه ها چه خواهند کرد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا