اخبار خودرو

طراحی جذاب خودرو سوبارو BRZ

با قدرت مضاعف ، یک موتور بزرگ و تنفس طبیعی سوبارو باکسر ، یک شاسی سختگیرانه و سبکی بیشتر از هر زمان دیگر ، مدل 2022 سوبارو BRZ تمام علاقه مندان به نسل اول کوپه را از بین می برد و بدون ایجاد مشکلات جدید ، همه مشکلات را برطرف می کند.  در جلو ، چراغهای جلوی چشم خاموش این خودرو را به یاد نسل آخر Dodge / SRT Viper می اندازد ، در حالی که دیگران در این مراسم حضور داشتند برخی از نسل سوم Mazda MX-5 Miata را به شکل مشبک خندان و گلگیرهای جلو را به اوج خود می رساند. BRZ کار خوبی انجام می دهد تا از پرخاشگری مصنوعی که در وسایل نقلیه مدرن بیش از حد معمول شده اجتناب کند.

ویژگی های سوبارو BRZ

در پشت ، کوپه تیزتر و کاشته شده تر از قبل است که این اتفاق به لطف چراغ های عقب پهن تر و بلند که به خوبی با سایر مدل های سوبارو متناسب است، افتاده است. سپر پایینی ساده شامل دو خروجی عظیم اگزوز است. عمل گرایان خوشحال خواهند شد که بدانند هر دریچه و آبشش بر روی BRZ هدف مشخصی دارد. گوشه های سپر جلو هوا را روی چرخ ها و اطراف چرخ ها هدایت می کند ، در حالی که دریچه های جلو (و خوش استایل) گلگیر جلو هوای متلاطمی را از قسمت موتور و چاه های چرخ استخراج می کند و آن را به سمت آستانه های جانبی هدایت می کند که در واقع نیروی رو به پایین ایجاد می کنند.

سوبارو BRZ

همچنین یک باله کوچک در پشت چرخ های عقب وجود دارد که جریان هوا را از پشت BRZ بهبود می بخشد و اسپویلر باریک اردک عقب را کاشته شده نگه می دارد. در داخل ، BRZ از یک سبک استایل کاملاً خطی و افقی برخوردار است که شامل یک سیستم جدید سرگرمی 8.0 اینچی با جدیدترین نرم افزار Starlink Subaru است. این باید نسبت به سیستم خروجی پیشرفت چشمگیری داشته باشد. همچنین یک خوشه ابزار دیجیتالی 7.0 اینچی وجود دارد که دارای نمایشگر سرعت و دور سنج است، اگرچه تغییر در حالت رانندگی “track”، تاچ را به یک نمودار خطی تبدیل می کند که خواندن آن با یک نگاه آسان تر است.

تامین نیرو

تأمین نیروی سوبارو BRZ کار یک موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری تنفس طبیعی و افقی است. با تولید 228 اسب بخار قدرت (170 کیلووات) و 184 پوند فوت (249 نیوتن متر) ، موتور جدید حدود 11 درصد قدرتمندتر و 15 درصد گشتاورتر از 2.0 لیتری در اتومبیل اسپرت سوبارو است. با تخمین وزن پایه 2815 پوند ، سوبارو BRZ جدید فقط 17 پوند سنگین تر از مدل قبلی خود است ، بنابراین این اسب ها باید بتوانند کمی راحت تر نفس بکشند.

Subaru brz

اگرچه پلت فرم کوپه درایو عقب از نظر فنی از BRZ خارج می شود ، سوبارو برای ساخت کوپه جدید سخت تر و پاسخگوتر ، از آموزه های آموخته شده در معماری جهانی مدرن و مدولار خود استفاده کرد. به عنوان مثال پایه های شاسی و زیر قاب تقویت شده ، استحکام محور جلو را 60 درصد بهبود می بخشدو باعث می شود سوبارو BRZ چرخش و هندل بیشتری داشته باشد – استحکام کلی 50 درصد بهبود می یابد به نوعی ، سوبارو به 2022 BRZ مرکز ثقل حتی پایین تری نسبت به سلف آن دارد. طرح تعلیق عقب و استخوان مضاعف MacPherson-strut مانند مدل فعلی BRZ است.

امتیازات مدرن

اگرچه سوبارو BRZ جذابیت قدیمی را حفظ می کند ، اما به زندگی مدرن امتیازاتی می دهد. به عنوان مثال ، فناوری ایمنی فعال EyeSight در تمام BRZ های مجهز به گیربکس اتوماتیک شش سرعته بصورت استاندارد ارائه می شود ، هرچند که چرا این شرکت فناوری کمک راننده را در گیربکس دستی استاندارد شش سرعته ارائه نمی دهد ، اما این یک محصول فرعی است. به هر حال ، نیسان می تواند ترمز اضطراری خودکار را با نسخه 15 دلاری زیر جعبه دنده دستی زیر 15 دلار ارائه دهد.

Subaru brz

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا