اخبار خودرو

خودرو کیو 60 بلک اس هیبریدی

شاید جالب باشد بدانید که اینفینیتی هم اکنون توسعه پیشرانه خودرو کیو 60 بلک اس خود را انجام داده است اما این شرکت خودروساز اعلام کرده است که به زودی تصمیم خواهد گرفت که آیا خودروی Q60 Black S را در ماه های آینده به بازار عرضه کند یا خیر .

خودرو کانسپت کیو 60 بلک اس

احتمالاً شما هم پروژه Q60 Black S اینفینیتی را به خاطر دارید . اینفینیتی و تیم فرمول یک رنو ، چند سال پیش به یک دیگر پیوستند تا فناوری ترکیبی برای قدرت و کارایی بیشتر ارائه دهند . در ابتدا این خودرو در نمایشگاه اتومبیل ژنو  ۲۰۱۷ رونمایی شد . این کانسپت طی دو سال گذشته به طور گسترده‌ای ساخته شده است و این روزها اینفینیتی تلاش می‌کند تا با ارائه امکانات مورد نظر ، Q60 Black S برای تولید امکان پذیر تر کند .

ویژگی های اینفینیتی Q60 Black S

هم اکنون اینفینیتی در پروژه Q60 Black S ، پیشرانه هیبریدی ترکیبی را نهایی کرده است و نیکو هالکنبرگ در مسیر اتریش است تا پروژه خودرو کیو 60 بلک اس را تست کنند . هم اکنون پیشرانه ارائه شده برای این خودرو در واقع یک موتور دوقلوی توربوی ۳۰۰۰ سی‌سی است که دارای ۶ سیلندر می باشد و می تواند تا ۵۶۳ اسب بخار قدرت تولید کند . برای مدل مفهومی اینفینیتی از سه واحد MGU مشابه خودروهای فرمول یک استفاده شده است  .همچنین علاوه بر این یک واحد MGU-K برای بازیابی انرژی هدر رفت ترمزگیری و ۲ واحد MGU-H برای بازیابی انرژی حاصل از حرارت تولیدی اگزوز در مجموعه قوای فنی ، برای خودرو ارائه شده است .

خودرو Q60 Black S

موتور موجود در خودروی Q60 Black S اینفینیتی در واقع یک موتور سایز بزرگ تر ۱۶۳ اسب بخاری است که نمونه اولیه آن را می توان در خودروی Q60 Red Sport 400 شرکت اینفینیتی مشاهده کرد . در خصوص گشتاوری که خودرو کیو 60 بلک اس می تواند تولید کند اطلاعاتی در دسترس نیست اما احتمال می‌رود در مقایسه با سری ۳۵۰ پوند پایی یا همان ۴۷۵ نیوتن متری ، این گشتاور کمی بالاتر رفته باشد .

با توجه به استفاده از پانچ الکتریکی آپدیت شده در خودروی کیو 60 بلک اس اینفینیتی انتظار می رود که این خودرو در کمتر از ۴ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برسد و این در حالی است که  زمان استاندارد برای رسیدن از سرعت صفر تا صد کیلومتر ۵.۲ ثانیه اعلام شده است .

تصمیم نهایی اینفینیتی چه خواهد بود ؟

خودرو کیو 60 بلک اس

infinitiusa گفته است که آزمایش خودرو هیبریدی Q60 Black S خود را در ماه های آینده ادامه خواهد داد و تا پایان سال در خصوص تولید محدود این خودرو تصمیم خواهد گرفت . نایب رئیس شرکت ، مایک کالرن توضیح داده است که هنوز باید کارهایی انجام شود تا این خودرو به مرحله تولید برسد اما حداقل اکنون اینفینیتی می‌تواند با تجزیه و تحلیل دقیق دو نمونه ی اولیه که به مرحله نهایی رسیده اند ، به طور کامل ارزیابی کند که این پروژه برای تولید چند دستگاه برای بازار خودرو مناسب است یا خیر .

اگر خودروی Q60 Black S اینفینیتی به مرحله تولید برسد انتظار می رود که رقم بیمه در نظر گرفته شده برای آن به اندازه قابل توجهی در مقایسه با Q60 Red Sport 400 معمولی بالاتر باشد و برای مدل دیفرانسیل عقب در ایالت متحده ، ۵۵ هزار دلار و برای دیفرانسیل جلو ۵۷ هزار دلار ارزیابی شده است .

منبع
Motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا