اخبار خودرو

پورشه (Porsche)در تلاش برای تولید یک ابرخودروی تمام الکتریکی

هم اکنون شرکت Porsche و ریماک همکاری‌ های مشترکی با هم دارند . اندکی پس از اولین حضور خودرو Taycan ، پورشه اعلام کرده است که علاقه دارد همکاری خود را با ریماک از ۱۰ درصد به ۱۵.۵ درصد افزایش دهد . در ابتدا مشارکت این دو شرکت با یکدیگر نسبتا نامشخص بود اما اکنون متوجه می‌شویم که همکاری این دو ، موجب ایجاد یک خودروی هیبریدی الکتریکی یا حتی تمام الکتریکی در جهان می شود که می تواند تحولات عظیمی را در صنعت خودرو ایجاد کند .

خودروهای تمام الکتریکی تولید شده از Porsche نظیر Taycan

پورشه Taycan خودرویی است که در حدود 150 هزار دلار قیمت دارد . این خودرو توانایی تولید قدرت 751 اسب بخار قدرت را برای شما فراهم می سازد که به این منظور از پیشرانه تمام الکتریکی استفاده شده است . Taycan نتیجه همکاری دو شرکت پورشه و ریماک بوده است.دکتر استفان وکباخ به عنوان رئیس پروژه های EV پورشه یا همان پروژه های الکتریکی این شرکت ، برای مصاحبه میزگردی در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت با وبسایت استرالیایی Motoring برگزار کرده است . او در این نشست در خصوص فناوری باتری و روابط بهتر پورشه با ریماک و تولید یک ابر خودروی برقی در آینده صحبت هایی را ارائه داده است . وی اعلام کرده است که مهم نیست چه اتومبیلی از این برند و به صورت الکترونیکی عرضه می شود ، بلکه هدف این شرکت همواره تولید اسپرت ترین خودرو در این بخش بوده است .

رندرهای ابرخودروی پورشه

بر اساس عقیده استفان ویکباخ ، باتری های جامد قدم بعدی در توسعه این پروژه خواهد بود . همچنین گفته است که فکر می‌کند که طی چند سال آینده فناوری در باتری های لیتیوم یونی به وجود می‌آید که می‌تواند عرصه خودروهای الکتریکی را دچار تحول کند . بنابراین ایده‌ها  و بحث‌ های مختلفی در این شرکت در حال انجام است .

نگاهی به مشخصات ابرخودروی Porsche

مطمئناً در آینده یک ابر خودروی پورشه بعدی در بازار وجود خواهد داشت که از پیشرانه تمام الکتریکی بهره می برد . امروزه نمی‌توانیم بگویید که چه زمانی و  چه فناوری برای خودروی پورشه عرضه می شود . پیش بینی می گردد اگر این خودرو کاملاً برقی باشد ، یک فناوری نوین برای موتور آن عرضه شده است .ویکباخ اعلام کرده است که پورشه دوست دارد همواره صدرنشین باشد لذا قصد دارد وسیله نقلیه ای با قدرت بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار تولید کند و سرعتی را عرضه دهد که گزینه‌های دیگری نظیر Mercedes-AMG One  و  Aston Martin Valkyrie در اختیار مشتریان خود قرار می دهد . نکته کلی که در خصوص ابر خودروی پورشه وجود دارد این است که این شرکت سعی دارد تا خودرویی تماما الکتریکی با این قدرت را به بازار معرفی کند .

اگر رندر های ارائه شده درست باشد ، انتظار می رود که خودروی Porsche-Rimac hypercar از هر دو برند ریماک و پورشه مشخصاتی را قرض بگیرد . در ادامه نیز تصاویری از این رندر ها قابل مشاهده است . اگر کمی به این تصاویر Porsche-Rimac hypercar دقت کنید متوجه می شوید که در طراحی آن از مفهوم Living Legend 917 استفاده شده است که این موضوع نشان از رو به رشد بودن محصولات پورشه از نظر طراحی دارد .

رندرهای ابرخودروی پورشه

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا