اخبار خودرو

پورشه 911 هیبرید (Porsche 911 Hybrid) با بالاترین پرفورمنس ارائه می شود.

پورشه در هنگام ورود به صنعت هیبری همه چیز را آغاز می کند . این برند سدان خالص EV Taycan را راه اندازی کرده و قصد تولید یک ماکان با پیشرانه هیبریدی برای نسل بعدی کراس اوور را دارد. دوچرخه Boxster و Cayman همچنین در نظر گرفته شده اند تا در آینده تنها نسخه الکتریکی را در آغوش بگیرند ، در حالی که SUV بزرگ Cayenne و سدان پانامرا در حال حاضر نسخه هایی با نشان “ترکیبی” دارند. بعلاوه ، واگن واچ Taycan Cross Turismo در سال 2020 به برخی از نقاط الکتریکی یا هیبریدی می رسد. برنامه دیگری برای برنامه ریزی در مورد الکتریکی کردن وجود دارد و آن هم پورشه 911 هیبرید است .

هیبریدی Porsche 911 چگونه خواهد بود؟

رئیس پورشه ، الیور بلوم ، نشستی با مجله Top Gear داشت که در آن در مورد جاه طلبی های مربوط به الکتریکی سازنده خودرو برای دهه آینده گپ زد. ما مدتی می دانستیم که 911 (نسل 992) یک پیشرانه هیبریدی دریافت می کند ، و اکنون می خواهیم اطلاعات کمی را درباره اولین 911 که مستقیما از پورشه به دست آمده است را بررسی کنیم . (سایرین قبلاً آنرا هیبرید کرده اند) )

Porsche 911 HybridBlume به TG گفت پورشه 911 هیبرید قرار است ” بالاترین عملکرد” ​​راداشته باشد . این به این معنی است که آنچه را که در نبرد با سگهای برتر در خانواده پهناور 911 مانند Turbo S و GT2 RS دارد . از آنجا که این یک هیبرید پلاگین نخواهد بود ، به دلیل اضافه شدن یک باتری بزرگ ، مجبور نیستید مقدار قابل توجهی وزن اضافی را تحمل کنید. ما به پورشه اطمینان کامل داریم که هیبریدی هیجان انگیز 911 را در نظر می گیرد . با در نظر گرفتن اینکه مهندسان قصد دارند از تجربیات به دست آمده در طی پیشرفت 919 بهره مند شوند. نه تنها اتومبیل مسابقه موفقیت بزرگی در اتومبیلرانی داشت ، بلکه Hybrid Evo  با رکورد 5 و 19.54 ثانیه ای در رکورد کامل در Nürburgringرا ادعا کرده است .

اطلاعات به دست آمده از Porsche 911 Turbo

چیزهای دیگری درباره هیبرید 911 شناخته شده است ، اما رئیس توسعه اتومبیل های ورزشی پورشه ، آگوست آچیتنر قول داده است که این خودرو محدوده الکتریکی محدودی داشته باشد. ما همچنین می دانیم که مدل 992 gen از همان ابتدا ایجاد شده است تا فضای کافی برای موتور الکتریکی به شکل دیسک ایجاد کند ، در حالی که PDK برای طراحی مقادیر گشتاور بیش از 800 نیوتن متر (590 پوند فوت) مهندسی شده است. مشخص نیست که اجزای هیبریدی چقدر قدرت اضافی را به ارمغان می آورد ، اما آشلیترر با هدایت Panamera Turbo S E-Hybrid با 134 اسب بخار قدرت و 295 اسب بخار قدرت (400 نیوتن متر) از موتور الکتریکی اشاره کرد.

پورشه 911

با فرض اینکه پورشه 911 هیبرید مبتنی بر یک توربو باشد لذا انتظار می رود حدود 641 اسب بخار در S guise داشته باشد و نسخه هیبریدی یک هیولای واقعی با قدرت بیش از 700 اسب بخار خواهد بود. بسته باتری کوچک به منظور بهبود توزیع وزن در مقایسه با تنظیم 39:61 از 992 Carrera S. به احتمال زیاد در جبهه جلو نصب خواهد شد ، اما ظرفیت آن مشخص نیست ، اما این Panamera Turbo S E-Hybrid فوق الذکر دارای یک بسته 14.1 کیلووات ساعت اس. . پیش بینی می شود مدل هیبریدی نیز با نصب باتری کم در قسمت جلو ، پس از کاهش اندازه مخزن سوخت بنزین ، از مرکز ثقل کمتری برخوردار باشد .

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا