اخبار خودرو

نگاهی به نیسان سنترا 2020 (2020 Nissan Sentra)

حتی با وجود مبارزات مالی اخیر نیسان ، این شرکت هنوز بیشتر اتومبیل ها را در ایالات متحده به فروش می رساند. Rogue ، Altima و Sentra امسال در صدر 20 فروش کل اتومبیل در اینجا قرار گرفتند. حتی به عنوان قدیمی ترین از این سه ، نیسان سنترا هنوز هم تنها در 10 ماه قادر به حرکت بیش از 173،000 واحد است. اکنون یک سنترا جدید برای سال 2020 وجود دارد ، اما ممکن است پاسخی برای مشکلات فعلی نیسان نباشد.

ویژگی های 2020 Nissan Sentra

به نظر می رسد Nissan Sentra 2020 فریادی نسبت به سلف خود دارد. از لحاظ ظاهری شیک تر ، هم در داخل و هم در خارج است و به روزرسانی های بسیار مورد نیاز را در بخش فناوری دریافت می کند. همچنین از یک موتور کاملاً جدید بهره می برد. اما حتی با وجود این به روزرسانی های بزرگ ، Sentra هنوز هم قدمی از رقبای خود احساس می کند.

نیسان سنترا 2020

آشنا بنظر میاد؟ نیسان سنترا نشانه های بصری را از ماکسیما ، آلتیما و ورسا قرض می گیرد. جلو پنجره مشبک V-Motion و نیسان از امضای خودش از این مدلها استفاده می کند. در قسمت عقب ، همان سقف شناور شناور را از جاهای دیگر در ترکیب نیسان پیدا خواهید کرد. چراغ های روشن ، گرچه بی نظیر هستند ، اما تقریباً از یک کلاس A مرسدس بنز دور می شدند ، در حالی که نسبت های کلی سانترا به نظر می رسد از تقلب هوندا توافق نامه تقلید می کند.

ظاهر و خواص Nissan Sentra

Sentra مانند ورسای کوچکتر ، دو اینچ پایین تر و پهن تر از سلف خود دارد. ابعاد بهبود یافته و ارتقاء زیبایی شناسی به کمربند ، گلخانه و سقف (اکنون در رنگ مشکی اختیاری و متضاد موجود است) همه در ظاهر بهبود یافته سانترا نقش دارند. و Sentra 2020 یک وسیله نقلیه خوب به خصوص در کلاس SR اسپرت با چرخ های 18 اینچی اختیاری است. سطح تریم پایه S از آلیاژهای 16 اینچی برخوردار می شود ، در حالی که مدل SV سطح متوسط ​​از چرخ های 17 اینچی بزرگتر برخوردار است.

Nissan Sentra

اگرچه نمای خارجی قابل قبول است ، اما کابین از دو نقص قابل توجه رنج می برد. برای یک ، این می تواند از تنوع بیشتر بهره مند شود. چرم مشکی فیکس ، تزیین فیبر کربن جعلی و قطعات پلاستیکی مصنوعی در مدل SR اسپرت خوب به نظر می رسند ، اما همه تقریباً با آنچه در نسخه ارزان تر ورسا موجود است یکسان نیست (تریم Sentra SV با بسته بندی Premium از چرم به عنوان گزینه ای بدست می آید). فقط لهجه های آلومینیومی کروم ساتن در پشته مرکز و با عنوان سخاوتمندانه “دریچه های هوا الهام گرفته از GT-R” واقعاً احساس جدیدی برای سنترا دارند.

کابین سنترا

ثانیاً ، سنترا در جاده بلند است. مقدار غیرمعمول صدای تایر و باد در داخل کابین نفوذ می کند و برقراری ارتباط راحت دو نفر را دشوار می کند. حداقل بر خلاف ورسای کوچکتر ، حداقل سنترا فضای کافی مسافر را برای کمک به کاهش برخی از سر و صدای خارج از خانه فراهم می کند. هر دو صندلی جلو بسیار جادار است ، و قسمت پشتی آن به اندازه کافی بزرگ است . صندلی (38.9 جلویی ، 36.7 عقب) و ساق پا (44.0 جلو ، 37.4 عقب) هر چیزی را در کلاس رقیب می کند. کابین از طریق گسل هایش حداقل یک مکان راحت برای نشستن است.

مدل 2020 Sentra موتور چهار سیلندر 1.8 لیتری مدل خروجی را برای یک موتور 2.0 لیتری قدرتمندتر ، مناسب برای 149 اسب بخار و گشتاور 146 پوندی می کند. این افزایش 20 درصدی اسبها و افزایش 16 درصدی گشتاور است. با استفاده از جدیدترین نسخه انتقال به طور مداوم متغیر نیسان Xtronic ، راه اندازی پیشرانه مناسب اما دور بالا هیجان انگیز است.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا