اخبار خودرو

چرا نیسان آی دی ایکس ( Nissan IDx ) هرگز به تولید نرسید ؟

مفاهیم IDx و IDx Nismo در سال 2013 می توانست یک ترکیب عالی برای ترکیب اتومبیل اسپرت نیسان باشد. دو درب ، بدنه کوپه و درایو چرخ عقب – آنچه را که دوست داریم در مورد این مفاهیم آینده نگر از خودروساز ژاپنی بدانیم. مفاهیم دوتایی نیسان آی دی ایکس ستارگان نمایشگاه اتومبیل توکیو 2013 بودند ، و ما نمی توانیم امیدوار باشیم که نیسان سرانجام جانشین روح Datsun 510 را به خط تولید بفرستد. نیسان با توجه به اعتیادش که در طول و بعد از نمایشگاه دوسالانه خود بدست آورد ، ما کاملاً مطمئن هستیم که با این آرزو همراه نیستیم.

دلایل عدم عرضه Nissan IDx چه بود ؟

طبق گفته Reddit توسط یک مهندس نیسان که هویت خود را به The Drive تأیید کرده است ، سه دلیل مشخص وجود دارد که نیسان به استفاده از مفاهیم IDx و IDx Nismo برای تولید فشار نیاورد. اول و مهمتر از همه ، بازاری برای خودرو وجود نداشت. علیرغم علاقه عمومی که در طی کشف مفاهیم به دست می آید ، مفاهیم IDx تقاضای زیادی ندارند زیرا بخش کوچک وسایل نقلیه اقتصادی برای مدل دیگری خیلی متراکم است. ورود به یک رقیب چرخ دنده عقب به این بخش که در آن قانون نمونه چرخ های جلوی راننده قمار خواهد بود. رقابت با بخش کوچک کوپه اسپرت تویوتا 86 باعث تقاضا کاهش تقاضا در آن بازار خواهد شد.

نیسان آی دی ایکس

علاوه بر این ، داشتن یک کوپه RWD دیگر در ترکیب نیسان می توانست در آن زمان با 370Z مخالف شود که تا زمان انتشار مفاهیم IDx تنها سه سال سن داشت . سرانجام ، هیچ کارخانه تولیدی برای تولید واحدهای تولیدی IDx در آن زمان وجود نداشت. فقط گیاه Nissan Tochigi – گیاهی که 370Z ، Skyline و GT-R را می سازد – این ظرفیت را دارد که مفاهیم IDx را به واقعیت تبدیل کند. با این حال ، این به معنای سرمایه گذاری هایی است که به گفته مهندس نیسان “سود و برآورد بازده را به شدت پیشی می گرفت.” این به این معناست که در زمان عرضه ماکت نیسان آی دی ایکس ، هیچ راهی برای تولید آن وجود نداشت .

برنامه های Nissan چه خواهد بود ؟

با این گفته ها ، ما فقط می توانیم رویایی در آینده داشته باشیم که نیسان آی دی ایکس و IDx Nismo ماشین هایی هستند که در نمایشگاه های نیسان عرضه می شوند. با این حال ، اگر خواب دیدن و یا رویا نباشد بایدگ گفت که نیسان در واقع ماکت هایی را انجام داده که الهام گرفته از مفاهیم IDx است ، بنابراین من حدس می زنم این بهترین نسحه از خودروهای بعدی است؟

نیسان آی دی ایکس یکی از حرفه ای ترین های ارائه شده در نمایشگاه خودرو است که با توجه به ظاهر خاصش ، توجه های زیادی را به سمت خود جلب کرده است که همین موضوع سبب شد تا امید بسیاری از افراد به این برند بیشتر شود اما عدم عرضه نیسان آی دی ایکس سبب شد تا افراد کمی ناامید شوند . نیسان آی دی ایکس از بهترین ماکت هاست که نمایانگر یک خودروی اسپرت از برند نیسان می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا