اخبار خودرو

خودرو سیتروئن C5 جدید با شکلی غیر متعارف

تقریباً سه سال پیش ، سیتروئن گفت که جانشین سیتروئن C5 شکلی نامتعارف خواهد داشت و اساساً سدان سنتی را “از نو” اختراع خواهد کرد. در آن زمان ، خودروساز اشتراک زیادی نداشت اما گفت که مدل تولیدی از مفهوم افسانه Cxperience الهام گرفته است. امروز سرانجام ، ما می توانیم اولین عکس های جاسوسی نسل جدید C5 را به اشتراک بگذاریم که آنچه را سیتروئن در ذهن داشت نشان می دهد. کانسپت طراحی شده توسط سیتروئن به خودی خود طراحی غیر متعارفی دارد و همین موضوع ما را کنجکاو کرده است که طراحی نهایی این خودرو چه خواهد بود. سیتروئن C5 می تواند حتی از یک پیشرانه اعجاب بر انگیز بهره بگیرید و نه تنها با ظاهرش بلکه با عملکردش همه ما را شگفت زده کند.

citroen

اولین عکسهای جاسوسی سیتروئن C5

سیتروئن C5 نباید با C5 Aircross اشتباه گرفته نشود بلکه سیتروئن C5 جدید اکنون در دست ساخت است و عکس های موجود در گالری زیر نمونه اولیه آزمایشی در جاده های عمومی آلمان را نشان می دهد که البته با توجه به تصاویر جاسوسی منتشر شده و استتار کامل، امکان بررسی کامل وجود ندارد اما تا حدی به ما کمک می کند. در این بین با توجه به استتار سیتروئن C5 ممکن است چیزی را در بررسی و مقاله از دست بدهیم اما به نظر می رسد که وسیله نقلیه فرانسوی در حال حاضر تنها بدنه و چراغ هایش را به نمایش گذاشته است که هیجان انگیز به نظر می رسد. همچنین ، به نظر می رسد هیچ صفحه بدنه جعلی وجود ندارد.

citroen

طبق آنچه تاکنون مشاهده کرده ایم ، سیتروئن به قول خود عمل کرده و C5 جدید شکل بسیار منحصر به فردی خواهد داشت. این دقیقاً یک استیشن نیست و دقیقاً یک هاچ بک نیست. قطعاً یک سدان هم نیست. ترکیب بین سبک های مختلف بدنه نمای برجسته ای به C5 جدید می بخشد و اولین برداشت ها از این ماشین بزرگ و راحت است. این یعنی می توان سیتروئن C5 را حتی یک خودروی خانوادگی دانست.

سیتروئن C5

کانسپت سیتروئن Cxperience

شایان ذکر است که به نظر می رسد ارتباط تصویری شدیدی بین مدل تولید و کانسپت مربوط به چند سال پیش وجود دارد. این امر خصوصاً در عقب که به نظر می رسد چراغ های عقب شکل کاملاً مشابهی دارند، صادق است. بسیار جالب خواهد بود که ببینید آیا آن ستون چاق D دارای پنجره بزرگی مانند Cxperience Concept است (به عکس های زیر مراجعه کنید). در مجموع C5، تاکنون کاملا امیدوار کننده به نظر می رسد.

سیتروئن C5

زیر پوست C5 جدید، پلتفرم جدیدی دارد و این خودرو بر روی پلتفرم PSA Group EMP2 سوار خواهد شد که به مارک فرانسه اجازه می دهد تا از پیشرانه های الکتریکی استفاده کند. با توجه به جدیدترین استراتژی های این شرکت به نظر می رسد که نباید انتظار حضور یک پیشرانه دیزلی را داشته باشیم ولی دو پیشرانه پلاگین باید از همان روز اول در دسترس باشند. امیدواریم که در خصوص سیتروئن C5 و پیشرانه ها و دیگر مشخصات به زودی اطلاعات کاملی را کسب کنیم.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا