اخبار خودرو

رندرهایی خودرو میتسوبیشی 4000GT

اگر شرکت میتسوبیشی را دنبال کنید، باید بگوییم که مشکلی در خط تولید این شرکت وجود دارد. این یعنی یک ماشین اسپرت است که دیگر در خط تولید میتسوبیشی وجود ندارد و میتسوبیشی 4000GT می تواند پیشنهاد خوبی برای این شرکت باشد. میتسوبیشی 4000GT یک خودروی جایگزین جذاب می تواند باشد. میتسوبیشی 3000GT، اتومبیل اسپرت ابتدایی ژاپن در دهه 90 که حتی فراری عصبی ، قدرت بسته بندی شده و پیشرفته را برای زمانی تحت تاثیر قرار داد و به سختی آن را به هزاره جدید تبدیل کرد.

قابلیت های خودروی اسپرت میتسوبیشی 4000GT

گیربکس Eclipse از قبل کمی بیشتر زنده ماند اما اکنون خودروساز از این اسم در یک کراس اوور استفاده می کند. با شروع خودروسازان ژاپنی اتومبیل های جدید ورزشی – ahem ، Supra – که تعدادی از محصولات جدید را ارائه داده است ، امروز 3000GT با نام دیگری تحت عنوان میتسوبیشی 4000GT معرفی می کند. این خودروی جدید از میتسوبیشی باید طراحی خاص تری داشته باشد تا بتواند با تویوتا سوپرا رقابت کند.

میتسوبیشی 4000GT

یکی از جدی ترین تفاوت های اصلی با رندر ، دور شدن از سطوح نرم تر و خطوطی است که خودروهای اسپرت دهه 90 را تعریف می کند. میتسوبیشی 4000GT از نسخه های چینی سخت ، تیز و قوس های برجسته چرخ برخوردار است. یکی دیگر از تغییراتی که این هنرمند ایجاد کرده است، گنجاندن ویژگی های جدید طراحی میتسوبیشی است که در این خودرو دیده می شود. 3000GT دارای طول های مساوی است ، اما 4000GT قسمت عقب را کوتاه می کند و جلوی آن را امتداد می دهد و به کاپوت طولانی و ظاهری اسپرت تر می رسد. البته باید ببینیم که از نظر پیشرانه، چه ویژگی خواهد داشت.

قابلیت های میتسوبیشی 4000GT

در حالی که این هنرمند نسبت های اتومبیل را مجدداً تقلید می کند ، طراحی های جلویی و عقب کمی سبک تر از سبک اصلی خودرو است. جلو پنجره دارای چراغ های جلوی بالا و آنچه به نظر می رسد مانند یک چراغ روشنایی در طول روز است که جایگزین طراحی 3000GT می شود که چراغ های نشانگر سپر جلو را وصل کرده است. قسمت عقب کمی متفاوت است با عناصر جداگانه روشنایی که جای آن با طراحی تمام عرض عوض شده است. چراغ ترمز با ارتفاع بالا که در زیر بال های بلند ، پهن و بلند قوس دار آویزان است ، لمس فوق العاده ای برای این خودرو ارائه شده است.

میتسوبیشی 4000GT

اگر شما نشنیده اید ، میتسوبیشی فعلاً خوب عمل نمی کند. اتحادیه که عضو آن به همراه رنو و نیسان است ، اواخر ماه گذشته نقشه راه جدیدی را اعلام کرد که باید به شرکت ها کمک کند تا ضمن تمرکز روی محصولات و بازارهایی که این مارک ها انجام می دهند ، رقابت بین خود را کاهش می دهند. برای میتسوبیشی ، ژاپن و ایالات متحده تتنها مشتری این برند نیستند. در عوض ، این احتمالاً از این بازارها عقب خواهد کشید و شانس این خودروساز را که می توانست تاکنون 3000GT را برای امروز زنده کند، کاهش می دهد. البته باید منتظر باشیم و ببینیم که چه عاقبتی برای میتسوبیشی 4000GT به وجود خواهد آمد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا