اخبار خودرو

خودرو مینی کانورتیبل (Mini Convertible)

به نظر می رسد که سدان ها تنها دسته خودرو نیستند که به نفع کراس اوورهای سواری و SUV های سنگین کنار رفته اند. Mini Convertible اگرچه یک خودروی سرگرم کننده برای بازار خودرو می باشد اما هم اکنون در حال ترک بازار آمریکاست. براساس اخبار خودروسازی و منابع زنجیره تأمین آنها ، مینی قصد دارد بلافاصله پس از اجرای مدل نسل فعلی خود در فوریه سال 2024 مدل مینی کانورتیبل را متوقف کند.

مینی کانورتیبل

دلیل قطع تولید مینی کانورتیبل

اگرچه مدل کانورتیبل از مینی همچنان یکی از مدل های جذاب از این شرکت به شمار می رود اما این شایعه ها به وقوع پیوسته است و با توجه به رشد در بازار کراس اوور ها انتظار می رود که این موضوع به حقیقت بپیوندد. اولین مورد این است که Mini Convertible یک فروشنده حجم بالا نیست و تنها کمی بیش از 4000 از آنها در سال 2019 در ایالات متحده فروخته می شود ، رقمی که نسبت به سال 2018 در حدود 25 درصد کاهش یافته است. Mini Clubman و Mini Convertible هر دو در بخش پایین فروش قرار دارند.

Mini Convertible

نمودارهای فروش برند انگلیسی نمادین  به گفته سام فیورانی ، معاون رئیس جمهور در AutoForecast Solutions نشان داده است که Mini Convertible همیشه برادر جذاب تر و نسبتاً پر فروش تر از این برند به شمار می رفته است، به همین دلیل است که مینی کانورتیبل آن گونه که باید طرفدار ندارد. فیورانی همچنین خاطرنشان کرده است که Mini Convertible به لطف سایر انتخاب های قانع کننده تر برای هزینه کمتر ، همچنان یک بازیکن طاقچه است. “خریداران به سمت کراس اوورهای کوچک حرکت می کنند در حالی که معدود خریداران کانورتیبل که باقی مانده اند می تواند Mazda MX-5 یا اسپرت فورد موستانگ و شورولت کامارو” را دریافت کند.

جذابیت های مینی کانورتیبل

طبق اطلاعات مرکز اخبار اتومبیل ، خودروهای کوچک غیر لوکس فقط 9.2 درصد از کل فروش خودروهای سبک آمریكا را در نیمه اول امسال به خود اختصاص داده اند ، رقمی كه تقریباً در پنج سال گذشته از 17 درصد كاهش یافته است. از طرف دیگر کراس اوورهای غیر لوکس 34.7 درصد از بازلر را تشکیل می دهند که تقریباً در مدت مشابه 25 درصد افزایش داشته است. این دلیل دوم است که مینی تصمیم گرفته تا خودروی کانورتیبل خود را از لیست خارج کند. تغییر خواسته های مصرف کننده. همچنین ، Mini قصد دارد تا از ترکیب کراس اوورهای خود بهره ببرد و قصد دارد دو مدل کراس اوور را معرفی کند ، از جمله این که یکی از این کراس اوور ها با پیشرانه تمام الکتریکی عرضه خواهد شد.

مینی کانورتیبل

با افزایش تقاضا برای کراس اوور ها در چند سال گذشته ، مینی در سال گذشته فقط بیش از 30،000 واحد ساخته بود. این میزان نسبت به سال 2016 در حدود 14 درصد کاهش یافته است. اگر این شایعه واقعاً صادق باشد ، فوریه 2024، مینی به طور مؤثر دو دهه اجرای Mini Convertible را از سال 2005 در ایالات متحده به پایان می رساند. و دیگر این خودروی کوچک دوست داشتنی را نخواهیم دید.

مینی کانورتیبل

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا