خودرو بنز 250 ای ، اولین نمونه خودروی هیبریدی مرسدس

پیش از این شایعات بسیاری در خصوص سیستم هیبریدی مرسدس بنز شنیده می شد . هم اکنون باید بگوییم که این شایعات به وقوع پیوسته اند و مرسدس بنز یک پیشرانه هیبریدی پلاگین را در هاچ بک کلاس a ، سدان کلاس a و مینی‌بوس کلاس بی و همچنین در برخی از اتومبیل های جمع و جور خود به کار برده است  و پسوند EQ یا خودرو بنز 250 ای نشان دهنده ی این نمونه از خودروهاست .

مشخصات فنی بنز 250e

طراحی ارائه شده برای این خودروهای هیبریدی در مقایسه با نمونه‌های بنزینی تفاوتی ندارد اما یک فضای سوخت اضافی در گلگیر عقب این خودرو ها دیده می شود که برای شارژ باتری ۱۵.۶ کیلو وات ساعتی آن در نظر گرفته شده است .

برای مدل مرسدس بنز 250 ای  ، از پیشرانه ۴ سیلندر ۱۳۳۰ سی سی بنزینی استفاده شده که این پیشرانه در یک کلاس معمولی آ یا بی پیدا میشود . قدرت این موتور به ۱۵۸ اسب بخار و گشتاور آن به ۲۵۰ نیوتن متر می رسد . ادغام این موتور با یک پیشرانه الکتریکی با قدرت ۱۰۱ اسب بخار قدرت و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متری سبب می شود تا در نهایت خروجی این پیشرانه برابر با ۲۱۵ اسب بخار و ۴۵۲ متر گشتاور بشود . برای انتقال قدرت آن از یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته دوکلاچه استفاده شده است .

بنز 250 ای

پیشرانه الکتریکی ارائه شده برای بنز 250 ای کمک می‌کند تا از سرعت صفر تا صد کیلومتر را تنها در ۶.۶ ثانیه طی کند . این در حالی است که سدان همتای آن با پیشرانه بنزینی به یک دهم ثانیه زمان اضافه تر نیاز دارد . حداکثر سرعت اعلام شده برای خودرو ۲۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود و در حالت الکتریکی شما می توانید سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت را تجربه کنید .

وزن باتری ارائه شده برای مدل هیبریدی ، تقریبا از ۱۵۰ کیلوگرم است که امکان رانندگی با پیشرانه الکتریکی را تا ۷۴ کیلومتر فراهم می کند . البته نسخه سدان این خودرو تا ۷۷ کیلومتر نیز می تواند با باتری الکتریکی فعالیت داشته باشد . باتری این خودروها می توانند ظرف یک ساعت و ۴۵ دقیقه از میزان شارژ ۱۰ درصد به ۱۰۰ درصد برسند و همچنین شارژر سریع آن می تواند باطری را از ۱۰ درصد و ۸۰ درصد تنها در ۲۵ دقیقه شارژ کند .

قیمت خودروی هاچ بک 250e

این روزها مرسدس امیدوار است که سخت افزار اضافی ارائه شده برای پیشرانه الکتریکی تنها محدودیت جزئی در کابین خودرو ایجاد کند و مشکلات دیگری را برای خودروهای این برند به وجود نیاورد . به طور مثال سیستم اگزوز بنز 250 ای به جای اینکه تا انتهای خودرو ادامه پیدا کند ، در یک خروجی که به صورت مستقیم در زیر خودرو قرار دارد ، خاتمه پیدا می‌کند و دارای صدای خاموش کننده عقب در داخل تونل انتقال می باشد . با توجه به تعبیه قسمت های متفاوت خودرو باطری ها در زیر صندلی های عقب جا می گیرند و این در حالی است که مخزن سوخت بنزین نیز در فضای محور عقبی خودرو تعبیه شده است .

خودروهای هیبریدی بنز

این خودروساز آلمانی در هفته‌های آینده امکان ثبت سفارش برای کلاس ای الکتریکی را باز می کند و قرار است در بازار داخلی خود هاچبک بنز 250 ای را با قیمت ۳۶ هزار و ۹۴۳ یورو و سدان نیز با قیمت ۳۷ هزار و ۳۰۰ یورو به فروش برسد . پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ به بیش از 30 خودروی هیبریدی و الکتریکی از برند مرسدس بنز در بازار خودرو حضور داشته باشد .

منبع Motor1
برای بروز ماندن مشترک خبرنامه ما شوید.
برای دریافت آخرین اخبار ها و پیشنهادات ویژه به طور مستقیم در صندوق پستی خود، ایمیل خود را ثبت کنید.
شما می توانید در هر زمان لغو اشتراک کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید