اخبار خودرو

تصاویر جاسوسی از خودرو Mercedes CLC

در اینجا تصاویری از Mercedes CLC را مشاهده می کنید. در این بخش مهندس ارشد خودرویی مرسدس همچنین دلیل از بین رفتن موتورهای شش و هشت سیلندر را توضیح می دهد. شایعات مربوط به یک کوپه چهار درب از C کلاس در اصل در ماه می 2014 مطرح شد اما هرگز عملی نشد. CLC با درهای عقب نیز در طول نسل W206 تولید نخواهد شد زیرا مرسدس اعلام کرده است که بعد از BMW 4 سری گرن کوپه به سمت تولید کوپه نخواهد رفت.

مصاحبه ای در خصوص Mercedes CLC

در مصاحبه ای با Automotive News Europe ، مهندس ارشد خودرو ، کریستین فروه اعتراف کرد که بین CLA و CLS شکافی وجود دارد و جای یک سدان خالیست و خودرویی جدید به عنوان یک مفهوم در مراحل اولیه توسعه با نام W206 می باشد. با این حال، این ستاره سه پرنده در نهایت در برابر یک رقیب آئودی A5 Sportback تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

Mercedes CLC

در همین مصاحبه طولانی ، فروه اعتراف کرد که AMG C63 به دلیل مقررات سختگیرانه آلایندگی پیشرانه V8 را از دست می دهد. خب اما در مورد شش سیلندر چطور؟ همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، تمام نسخه های کلاس C بعدی، از موتورهای چهار سیلندر هیبریدی استفاده خواهند کرد. دلیل اینکه حتی آخرین نسخه 3.0 لیتری شش خطی این شرکت در دسترس نخواهد بود  مربوط به محدودیت های مهندسی است. در خودروی Mercedes CLC، قسمت جلو را 50 میلی متر (1.97 اینچ) افزایش داده و بار را در محور جلو افزایش می دهد که تاثیر خوبی در رانندگی می گذارد.  علاوه بر این، PHEV ها نرم تر نیز هستند و از مصرف سوخت بهتری برخوردار هستند.

تغییرات صورت گرفته برای پیشرانه هیبریدی

همچنین تغییر در طرح موتور عرضی نیز منتفی شد زیرا مرسدس ادعا می کند که یک موتور طولی دارای “مزایای غیرقابل انکار” است. Früh توضیح داد که برای کشش برتر، فرمان کاملاً عاری از تأثیر رانندگی و یک شاسی برتر با طراحی محور عقب متناسب با آن ارائه می شود. نتیجه آن راحتی هندلینگ و ویژگی های پایداری رانندگی است که به وضوح از یک ماشین با چرخ های جلو محرک برتر است.

تصاویر جاسوسی مرسدس

یکی از شایعاتی که به واقعیت تبدیل خواهد شد ، C-Class All-Terrain است ، یک خودروی ناهموار و جبهه دار با استاندارد 4Matic به عنوان پاسخی دیرهنگام به آئودی A4 Allroad. در حالی که کلاس E-Class All-Terrain بزرگتر دارای سیستم تعلیق بادی است ، Früh می گوید که این خودرو برای واگن جدید روی تخته های چوبی در دسترس نخواهد بود. به همین دلیل به سختی کسی W205 را با Airmatic به صورت اختیاری تهیه می کند.

تصاویر جاسوسی مرسدس

سال گذشته فقط از هر 100 خریدار کلاس C، یک نفر از سیستم تعلیق نرم و ابریشمی استفاده کرده بود که همین باعث شکست این طرح شده است.. همچنین برای مدل نسل جدید یعنی Mercedes CLC فرمان ارتقا یافته چرخ عقب کلاس S منتفی است. این یک نسخه کمتر رادیکال از RWS است که دایره چرخش را 0.4 متر به 10.6 متر کاهش می دهد. در زیر کلاس C فضایی برای نصب پیچیده تر وجود ندارد که به هر حال باعث گران شدن خودرو می شود. Mercedes CLC جدید یا W206 سدان و S206 واگن سه شنبه هفته آینده در 23 فوریه آغاز به کار می کند.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا