اخبار خودرو

معرفی مک لارن P1 و جایگزینی هیبریدی در اروپا !

به جای نمایشگاه اتومبیل لغو شده ژنو ، مک لارن در زمان بندی خود مک لارن 765LT را معرفی کرد . جدیدترین Longtail سوپر سری مک لارن با تعداد محدودی تولید می شود و این یعنی تنها 765 نمونه عرضه خواهد شد که هر کدام بر این اساس شماره گذاری می شوند. این به این معنی است که بار دیگر با یک خودروی خاص از مک لارن (مک لارن P1) رو به رو هستیم که قرار است تنها در تعدادی محدود تولید شود. از آن جا که این خودرو محدود است لذا قیمت باورنکردنی برای آن انتخاب شده است !

توضیحاتی بیشتر در خصوص McLaren P1

یک مورد عالی از مک لارن 765LT با فرمول سنتی Supercar منسجم شده است و این موضوع سبب می شود تا با یک نمونه خاص رو به رو باشیم . برای این نمونه یک موتور احتراق داخلی 755 اسب بخاری (563 کیلووات) که گشتاور 590 پوندی (800 نیوتون متری) را فشار ارائه می دهد ، عرضه خواهد شد. این در حالی است که جمعیت رو به رشد ابرخودروهای هیبریدی یا حتی EV وجود دارد. البته که هنوز هم با توجه به صدای کم خودرو های هیبریدی و الکتریکی ، خودروهای بنزینی طرفدران خاص خود را دارا هستند و این موضوع برای مک لارن نیز صادق است.

McLaren P1
مک لارن P1

موتور مک لارن P1 چگونه خواهد بود؟ سوپراسپرت هیبریدی مدتی است که رونمایی شده است ، و فقط زمان آن است که مک لارن تصمیم بگیرد جانشین شایسته ای بگذارد. سؤال این است ، آیا آن را به صورت ترکیبی باقی می ماند یا آیا برای رقابت با هایپرکارهای EV قدرتمندتر ، کاملاً برقی ارائه خواهد داد ؟! باید منتظر ماند و دید که مک لارن چه برنامه ای برای خودروی خود دارد !

برنامه McLaren چه خواهد بود ؟

خوشبختانه ، مایک فلویت ، مدیرعامل McLaren پاسخ هایی را از طریق مصاحبه با Car and Driver ارسال کرد. طبق گفته های Flewitt ، جانشین P1 ، یک هیبریدی یا EV خواهد بود که تا زمان عرضه آن باید منتظر باشیم ! فلوت گفت: “من EV ها را دوست دارم و اخیراً آنها را بسیار زیاد رانده ام و برای استفاده منظم ، آنها پاسخگو ، تصفیه شده و عملکرد فوق العاده ای دارند.” “اما زمان شارژ واقعاً محدود کننده است. از 765LT به عنوان نمونه استفاده کنید: ما می دانیم که بسیاری از مشتریان قصد دارند این مسیر را طی کنند. اگر یک EV بود ، شاید 30 دقیقه را با یک بار شارژ ارائه می داد . ” مسئله شارژ EV ها یک مسئله عجیب است !

مک لارن P1

این علیرغم شرایط کنونی در ایالات متحده است . دولت انگلیس اولتیماتوم مربوط به موتورهای احتراقی را از سال 2040 تا 2035 تنظیم کرده است ، این بدان معناست که مارک هایی مانند مک لارن برای تطبیق مجبور خواهند شد که زودتر از این خط تولید EV ها را ایجاد کنند. با این حال مک لارن در دادخواستی برای حذف خودروهای هیبریدی از ممنوعیت سایر خودروسازان عنوان کرده است . اینکه McLaren موتورهای الکتریکی را در اتومبیل های آینده خود تطبیق دهد ، تا حد زیادی به نتایج این حرکت بستگی خواهد داشت و البته که جانشین P1 که قرار است در سال 2024 معرفی شود نیز در این بخش بسیار موثر است !

منبع
motor1
برچسب ها
McLaren McLaren P1 مک لارن مک لارن p1 مک لارن الکتریکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن