اخبار خودرو

چرا مزدا 3 بخریم؟ (Mazda 3 AWD)

از بسیاری جهات ، مزدا 3 2019 هنوز همان هاچ بک قدیمی است که ما دوست داریم. این یک بخش جالب و جذاب در درایو است که نمی تواند خیال بسیاری از خریداران وسواس فکری را به خود جلب کند. اما این خودرو خیلی تغییر کرده است Mazda3 جدید در حال حاضر دارای ورق های فلزی پر زرق و برق است و دارای یک فضای داخلی برج خلوص است و باعث می شود که از گذشته بسیار جذاب تر شود. همچنین با استفاده از تجهیزات مدرن فناوری و ایمنی که خریداران انتظار دارند ، بارگیری شده است. درایورهای اسپیریتی و طراحی های آزمایشی بدون شک با توجه به تمام آنچه ذکر شد ، برای این Mazda 3 بالغ تر عرضه می شوند.

معرفی 2019 mazda 3 awd

اما خانواده های رو به رشد احتمالاً به این پنج درب علاقه ندارند. تأکید جدید Mazda3 بر پریمیوم به این معنی است که کابین آن در واقع کوچکتر است ، و تریم های آن از قیمت مناسب تری برخوردار است. با شروع گزینه ها (به ویژه سیستم تمام چرخ محرک آن که به تازگی در دسترس است) ، Mazda3 مانند سایر هاچ بک ها دقیقاً جزء دسته بندی های مقرون به صرفه قرار نمی گیرد. مزدا 3 جدید از تمام زوایا (خوب ، تقریبا) یک هاچ بک خوش تیپ است. ستون بزرگ C ، هرچند در ابتدا دشوار است ، اما کاملاً از خط 3 در غیر این صورت جذاب نیست.

Mazda3 AWD

چراغهای جلو استاندارد LED به صورت یکپارچه به داخل مشبک بزرگ و شش ضلعی فرو می روند و شکاف مش مشکی افقی و محفظه نقره ای دودی ، که به قسمت پایین LED ها فرو رفته است ، به جذابیت Mazda3 به چهره تهاجمی می بخشد و هیچگونه فشرده ساز دیگری با آن نمی تواند مطابقت داشته باشد. کار بدون هزینه رنگ فلزی Polymetal Grey و چرخ های خاکستری مسلح 10 اسلحه در این مشخصات خاص با برجسته کردن برخی از زوایای نرم و صاف ظاهر را متعادل می کند و چراغهای دو لامپ LED ، پنجره عقب شیب دار با اسپویلر مشکی براق ظریف ، و پخش کننده سیاه و سفید براق مطابق جزئیات مجلل به عقب اضافه می کنند.

وضعیت فضای داخلی

فضای داخلی جذابیت کمتری ندارد. طبیعت صاف و عمودی تنگ به طور بصری پهنای کابین را گسترش می دهد. استفاده از چرم قرمز و پلاستیک سیاه نرم با لمس پلاستیک مشکی پیانو روی داش و کنسول میانی ، جزئیات بسیار مورد نیاز را اضافه می کند و صندلی ها ، که با همان چرم قرمز پوشیده شده اند ، مانند مجموعه هایی هستند که می خواهید روی یک محصول بسیار عالی تر پیدا کنید. صندلی های چرمی به طرز شگفت انگیزی (جلو و عقب) باسن و پشت شما را ناامید نمی کنند. واحدهای چرمی قرمز پشتیبان و نرم (یکی از دو گزینه استاندارد رنگ در بسته بندی پریمیوم) برای خودرویی که دارای نشان لوکس نیست ، از تعجب بالایی برخوردار هستند. اما این جایی است که فضای داخلی به پایان می رسد.

فضای صندوق عقب نیز به نظر می رسد. فضای 20.1 فوت مکعبی Mazda3 در پشت ردیف دوم بدتر از نسل قبلی (20.2) است و بسیار پایین تر از رقبا مانند Honda Civic Hatchback (25.7) است. بارگیری مواردی مانند کیسه های مواد غذایی مسئله ای نیست ، اما هر چیزی بزرگتر از یک کیسه سالن ورزشی نیاز به فضای بیشتری دارد.

فناوری های Mazda 3

مزدا3 از فناوری عالی برخوردار است. صفحه نمایش 8.8 اینچی مرکزی که اکنون بیشتر به سمت راننده زاویه دارد ، از مجموعه جدید و کاملاً بهبود یافته مزدا بهره گرفته است. به لطف صفحه اصلی مینیمالیستی و گرافیک های تمیز ، قابلیت های پخته شده بسیار آسان است و از طریق یک چرخش چرخشی به روز شده اهرم تغییر دنده ، در دسترس هستند. عدم وجود قابلیت لمسی ، استفاده از بعضی از موارد را آسان می کند ، اما شماره گیری چرخشی کار ساده ای است و چهار دکمه سریع دسترسی سریع میانبرهایی را برای مواردی مانند ناوبری ، موسیقی ، خانه و صفحه قبلی ایجاد می کنند.

مزدا 3

همچنین استاندارد یک خوشه ابزار دیجیتالی با مرکزیت 7.0 اینچی در مزدا 3 وجود دارد. سرعتی که توسط دو سنج آنالوگ متصل شده است ، سرعت دیجیتال نمایشگر خواندن مواردی مانند ناوبری و موسیقی است اما به اندازه سایر خوشه های دیجیتالی عمیق تر ، مانند آنهایی که در Impreza یا Corolla Hatchback وجود ندارد ، شهودی است. صفحه نمایش اختیاری سر بالا (که شیشه های آخرین تلنگر را خندق می کند)

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا