اخبار خودرو

فناوری دیزلی و جدید مزدا (Mazda)

ممکن است بسیاری از افراد تصور کند که روزهای تولید خودروهای دیزلی به پایان رسیده است اما باید گفت که فناوری الکتریکی و هیبریدی اگرچه به سرعت پیشرفت کرده است اما همچنان خودروهای دیزلی طرفداران مخصوص به خود را دارا هستند و این موضوع را به سادگی می توان از فروش فوق العاده خودروهای دیزلی مزدا متوجه شد . فناوری الکتریکی سبب اقتصاد در سوخت شده است و این موضوع سبب می‌شود تا مصرف سوخت کاهش یافته و در نتیجه هزینه استفاده از خودرو کمتر شوند .

برنامه Mazda برای تولید چه نوع از پیشرانه هایی است؟

فولکس واگن اعلام کرده که قصد افزایش سهام خودروهای دیزلی خود را دارد اما این تنها یک بخش از رشد خودروهای دیزلی نیست بلکه مزدا قصد دارد قدمی بزرگتر در جهت خودروهای دیزلی بردارد و پیشرانه ای جدید تولید کند . مطمئنا بدون پیشروی مداوم پیشرانه های الکتریکی این موضوع غیرمترقبه تلقی نمی شد مثلا یکی از پیشرانه های مزدا دیزلی ۲ لیتری دارد که با پیشرانه اسکای اکتیو عرضه می شود . هرچند که در بازار ایالات متحده تنها سری های سیگنچر از آن وجود دارد و قیمت اولیه آن ۴۱ هزار دلار می‌باشد .

 

اسکای اکتیو دی قرار است در آینده راه خود را به سمت سدان مزدا ۶ باز کند اما هنوز رئیس تحقیق و توسعه اروپایی مزدا گفته است که کارخانه دیزلی خودروسازی مزدا یک پیشرانه های جدید و دیدنی را در سال آینده به بازار وارد خواهد کرد . وی نیز اعلام کرد که ما همچنان به موتورهای دیزلی چسبیده ایم و در سال ۲۰۲۰ رویکرد جدیدی در خصوص آنها ارائه خواهیم داد و نشان می‌دهیم که موتورهای دیزل چه اندازه تمیز و پر کارآمد هستند .

Mazda و پیشرانه جدید دیزلی این شرکت

البته Mazda در اوایل سال جاری پیشرانه اسکای اکتیو ایکس خود را ارائه کرد که اساساً سیستم استاندارد جرقه اشتعال یک کارخانه بنزینی استاندارد را با طراحی فشرده سازی و احتراق دیزلی ترکیب کرده بود . این موتور با بنزین کار می‌کند و قدرت آن ۱۷۷ اسب بخار است و گشتاور آن به ۲۲۴ نیوتن متر می رسد . این ویژگی ها بسیار چشمگیر هستند . اگرچه جزئیاتی از پیشرانه‌های دیزلی مزدا در دسترس نیست اما باز هم فناوری هایی از آن ارائه خواهد شد که شوک مردم را به دنبال خواهد داشت .

 

در این میان مزدا دنیای خودروهای الکتریکی را نادیده نگرفته است . این خودروساز با توجه به خودروهای الکتریکی تولید شده ، از سطح جدول آهسته تر حرکت می کند اما اولین تولید انبوه آن در هفته آینده از نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۹ آغاز می گردد . به طور کلی مزدا اگرچه در صنعت خودرو های الکتریکی آن گونه که باید ظاهر نشده است اما پیشرانه های عجیبی را در طی این چند سال به بازار عرضه کرده که نشان از پیشرفت و توسعه این شرکت در صنعت تولید و طراحی پیشرانه ها دارد . اگر Mazda بخواهد در بر روی خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کنند ، قطعاً می‌تواند از دیگر شرکت‌ها با سرعت بالاتری حرکت نماید اما باید منتظر ماند و دید که برنامه این شرکت برای آینده آن چگونه خواهد بود و بر روی چه نمونه از پیشرانه هایی سرمایه گذاری می کند .

منبع
Motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا