اخبار خودرو

نسخه ای ویژه از خودروی مزدا سی ایکس ۸ (Mazda CX-8)

مزدا اعلام کرده است که یک نسخه ویژه برای خودروی مزدا سی ایکس ۸ وجود دارد. در نمایشگاه اتومبیل توکیو ۲۰۱۹ کراس اوور برقی جدیدی از مزدا منتشر شد که با نام مزدا ام ایکس ۳۰ شناخته می‌شد و این خودرو بسیار مورد توجه قرار گرفت. این خودروساز ژاپنی بی سر و صدا خبرهای جدیدی را برای کراس اور قابل توجه و بزرگتر خود اعلام کرده است.

اطلاعاتی در خصوص خودروی Mazda Cx-8

مزدا سی ایکس ۸ از خودروهای سه ردیفه و پرچمدار این شرکت برای بازار ژاپن به شمار می رود. این خودرو اگر چه از نظر ظاهری همانند مدل قبلی خود است اما فناوری های جدید و تجملات بیشتری برای آن ارائه شده است. همچنین یک صفحه جدید تر و مدل خاص تر در ترکیب این خودرو وجود دارد و همین موضوع سبب می‌شود تا افرادی که به خودروهای اس یو وی علاقه مند هستند به سمت خرید مزدا سی ایکس ۸ بروند .

برای بررسی این خودرو از قسمت های لوکس شروع خواهیم کرد . این خودرو شامل صندلی های کاپیتان چرمی ناپا می باشد و برای آن یک سوئیچ لمسی ارائه شده است. صندلی های ردیف دوم در انواع بسته بندی ناپا ارائه شده است و دارندگان این خودرو می توانند از درگاه usb برای صندلی های ردیف دوم استفاده کنند. لازم به ذکر است که صندلی های ردیف دوم نیز از نوع کاپیتان است . برخی از مدل های مزدا سی ایکس ۸ درگاه usb را برای ردیف سوم ارائه می دهد .فضای صندوق عقب ایکس 8 کمی بیشتر شده و مدل های پرو اکتیو در مزدا سی ایکس 8 دارای صندلی های گرم کننده برای ردیف دوم نیز هستند . یک تریم جدید برای مزدا وجود دارد که صندلی های چرمی سیاه با تنظیمات ۶ یا ۷ سرنشین برای خودرو ارائه شده است .

فضای داخلی خودروی CX-8

سرنشینان جلو صندلی های گرم کننده و تهویه شونده دارد و این در حالی است که مسافران ردیف دوم از گرمکن صندلی بهره برده اند . یک آینه پشت اتوماتیک کم نور و یک صفحه نمایش ۷ اینچی برای سرعت سنج نیز بخش دیگری از بسته پرو اکتیو در مزدا سی ایکس ۸ است . از طرفی از نگاه فنی خودرو در نسخه‌های تمام چرخ محرک از ویژگی های قابل توجهی بهره مند شده است که تمامی عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد. تنظیمات پیشرانه تغییری نداشته اما خریداران سی ایکس ۸ اکنون می تواند در دو گزینه تمام چرخ متحرک یا دیفرانسیل جلو، خودرو را انتخاب کنند .

 

صفحه نمایش انتخاب شده برای کنسول مرکزی سی ایکس ۸ از ۷ به ۸ اینچ رشد کرده است. در مورد نسخه ویژه سی ایکس 8 را حالت اختصاصی می‌نامند . صندلی های ردیف دستخوش تغییر شده است. صندلی های کاپیتان تنها پیشنهاد برای این خودروست اما برخلاف سی ایکس ۸ های مجهز به این صندلی ها توسط یک کنسول مرکزی از هم جدا می شوند . همچنین تمامی صندلی ها دارای گرمکن و سیستم تهویه هستند و کنترل قدرت الکتریکی برای چرخاندن و جلو عقب کردن صندلی وجود دارد . با توجه به اعلام شرکت مزدا خودروی به روز شده مزدا ۳ ایکس ۸ از ژانویه ۲۰۲۰ در ژاپن حضور خواهد داشت .

منبع
Motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا