اخبار خودرو

چرا مزدا CX-50 از رده خارج می شود؟! (Mazda CX-5)

بعد از گذشت نزدیک به پنج ماه، هم اکنون ، زمان خداحافظی با مزدا CX-5 است. اگرچه ما در گذشته با CX-5 گذرانده ایم ، این اولین فرصت ما بود که یک شیرجه عمیق تر به داخل Signature و مجموعه اضافه شده آن بپردازیم. برای سال 2019 ، مزدا به تریم Signature اضافه می کند ، که علاوه بر ویژگی هایی مانند تریم چوب واقعی و داخلی چرم قهوه ای ، سیستم دوربینی و عملکرد Apple CarPlay و Android Auto را نیز به ارمغان می آورد.  ما حتی با فضای داخلی به روز شده و زیبا در مزدا CX-5 روبه رو می شویم،که ارزش خرید این خودرو را یادآور می شود.

ویژگی خوب: طرز رانندگی

این یک سال پر از تقاطع بود و در میان برخی موارد مورد علاقه دیگر مانند Subaru Forester و Toyota RAV4 ، مزدا بلند مدت به مدت طولانی در رتبه های برتر قرار گرفت . این بیشتر به دلیل سرگرم کننده بودن رانندگی آن و توانایی رانندگی با چهارچرخ بود . در جایی که سایر کراس اوورها تمایل دارند با پویایی رانندگی را تفننی کنند ، مزدا CX-5 رانندگی واقعاً سرگرم کننده ای را ارائه می داد . برای خودروی کراس اوور جذاب مزدا، فضایی در این بخش برای یک مدل رانندگی اسپرت وجود دارد و CX-5 دقیقاً همین است.

مزدا CX-5

در حال حاضر در دنیای کراس اوور یک فناوری واقعاً عالی وجود دارد و CX-5 به یک به روز رسانی نیاز دارد. مدل های جدید مانند Mazda3 و CX-30 از جدیدترین مجموعه اطلاعاتی شرکت استفاده می کنند که بسیار بهتر از مدل CX-5 است. خوشبختانه ، مزدا سازگاری Apple CarPlay و Android Auto را به تریم های مزدا CX-5 با کیفیت بالاتر برای سال 2019 اضافه کرده است ، اما محیط های Apple یا Android را رها کنید و سیستم پیش فرض از تاخیر فراوان و اشکالات رنج می برد. طراحی CX-5 می تواند چند سال دیگر بدون هیچ مشکلی به روز به نظر برسد اما متأسفانه فناوری ارائه شده در حال حاضر عقب مانده است.

ویژگی سطح پایین: Grand Reserve And Go

به همان اندازه که در آزمایش کنندگان موادی با کیفیت بالا ارائه شد، اما برای این خودرو سطح چرم مناسب نیستد. یكی از اصلی ترین نقاط فروش تركیب سیستم دوربین دید در اطراف است – متأسفانه ، نمایشگر روی صفحه نمایش برای كیفیت كار بسیار كوچك است. وسایل اضافی دیگری مانند تریم چوب و فضای داخلی چرم قهوه ای زیبا هستند ، اما به اندازه کافی خوب نیستند تا بتوانند قیمت 40،000 دلار را توصیف کنند.

مزدا CX-5

هر فردی احتمالاً مزدا CX-5 را بخاطر نحوه رانندگی خود تحسین می کند. این کراس اوور در جاده فوق العاده است اما به نظر من در جایی که CX-5 اعتبار کافی کسب نمی کند ، کابین داخلی آن است . یک کراس اوور کاملاً جمع و جور و لوکس ، دلیلی ندارد که این موضوع را تند و تیز به نظر برساند . این به این معنی است که در این کراس اوور طراحی ناهماهنگ است . چرخهای ظریف 19 اینچی CX-5 از زبان طراحی امضای Mazda با نام “Kodo” در خارج استفاده می کند و تعدادی از نشانه های ساده اما شیک را در داخل خود گنجانیده است.

نتیجه گیری

یکی از چیزهایی که ما در مورد مزدا CX-5 دوست نداریم ، فناوری قدیمی آن است. صفحه لمسی 7.0 اینچی قدیمی و قدیمی به نظر می رسد و حتی با سازگاری اپل CarPlay ، عملکرد آن عالی نیست. پیمایش با کنترلر شماره گیری غیر منطقی دشوار است و گرافیک های روی صفحه نمایش آنقدرها شفاف و واضح نیستند. صفحه نمایش بزرگتر Mazda3 و CX-30 با 8.8 اینچی با گرافیک به روز شده و یک طرح اصلاح شده باعث شده است که این تنظیمات در CX-5 منسوخ شود. به طور کلی مزدا CX-5 عالی به نظر می رسد و در هنگام مقایسه همه گزینه ها ، ارزش بسیار خوبی دارد.

مزدا CX-5

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا