اخبار خودرو

تمامی مدل های جدید مازراتی

هرگاه گزارشی در مورد آینده مازراتی وجود داشته باشد ، معمولاً کلمه “تأخیر” ظاهر می شود. این بار وضعیت متفاوت است زیرا شرکت مادر Fiat Chrysler Automobiles دستور کار در حوزه خودروهای الکتریکی برای خودروساز را تشریح کرده است. مدیرعامل Sergio Marchionne ، در یک کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران ، اعلام کرد که بیش از نیمی از مجموعه کنگلومرا تا سال 2022 به نوعی برقی خواهند شد. این اخبار برای طرفداران خودروهای الکتریکی بسیار خوب است چرا که به زودی می توانند خودروهای مازراتی را با پیشرانه های هیبریدی و یا الکتریکی دریافت کنند.

2017 Maserati Levante

این استراتژی تأثیر مستقیمی بر روی عملکرد برند Maserati خواهد داشت که از سال 2019 تنها با مدل های جایگزین ارائه می شود. رئیس FCA در ادامه توضیح داد كه این شامل نه تنها هیبریدها بلكه EV های كامل نیز خواهد بود. این شرکت با آرم trident جاه طلبی های سبز و خودروهای الکتریکی FCA را اعلام می کند و تلاش های خود را برای برقی سازی مدل های جدید خود در شرکت مازراتی، پس از اتمام ساخت دو مدل جدید که در حال حاضر در کار هستند ، هدایت می کند. با وجود فشار الکتریکی ، FCA در حال حاضر برنامه ای برای شروع تولید باتری های خاص خود ندارد.

مازراتی

پیش بینی می شود که الگوی انتشار برای این خودروها صفر باشد که پس از مفهوم خیره کننده سال 2014 آلفیری که در اینجا تصویر شده است ، خواهد بود. EV برای فروش در سال 2020 ، به شکل یک کوپه دو نفره طراحی شده و این مدل ها سواری بر یک سکوی کاملاً جدید را نشان می دهد. تا آن زمان ، انتظار می رود که Levant SUV یک پیشرانه هیبریدی پلاگین در سال 2019 با اقتباس از کرایسلر اقیانوس آرام دریافت کند.

خودروهای الکتریکی Maserati

مارتيون كه قصد بازنشستگي در سال 2019 را دارد ، در طول كنفرانس اظهار داشت: “آنچه واقعاً مسئله را کاملاً اجباری کرده است سرنوشت دیزل است … به خصوص در اروپا، مدل های دیزلی دیگر کاربردی ندارند. پیشرفت پیشرانه های برقی در موتورهای گازی اجتناب ناپذیر است. ” این نشان می دهد که باید شاهد حضور موتورهای الکتریکی حرفه ای در عرصه شرکت های بزرگ باشیم. چرا که اروپا در این راستا، سخت گیری های شدیدی را ارائه کرده است.

Maserati Models

در جای دیگری از ترکیب این شرکت ، نسل بعدی GranTurismo باید مدتی در سال 2020 به زمین بنشیند ، در حالی که یک SUV کوچکتر برای شیب زیر Levante نیز در نظر گرفته شده است. صحبت از آن ، یک نسخه V8 با قدرت تر از Levante است که در نهایت ممکن است اتفاق بیفتد و به عنوان برترین دامنه مدل باشد. به طور کلی خودروهای الکتریکی از مازراتی، به احتمال زیاد طرفداران قابل توجهی خواهند داشت که همین موضوع مازراتی را برای ادامه کار و تولید پیشرانه های الکتریکی امیدوار می کند. اگرچه این شرکت قصدی برای تولید باتری ها ندارد اما باز هم قرار است که بهترین ها را برای خودروهای خود در نظر بگیرد که این به خوبی از پیشرفت این شرکت و عملکرد آن خبر می دهد . اینجاست که تفاوت یک شرکت اصیل با دیگر شرکت ها روشن می شود.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا